باشگاه خبرنگاران/ قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: کل موارد مثبت قطعی ابتلا به کرونا در استان اردبیل را ۴۴٢ نفر اعلام کرده و بر رعایت ماندن در خانه تأکید کرد.

افشین فتحی، قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در خصوص آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا در اردبیل اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد موارد مثبت قطعی بر اساس جواب آزمایش ویروس شناسی ٢۴ نفر گزارش شدند.
او کل موارد مثبت قطعی به کرونا را ۴۴٢ نفر و کل تعداد تست انجام شده را ٨٨٢ مورد اعلام کرد و افزود: تعداد موارد بستری نیز ٣٣٠ نفر هستند.
قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل تعداد فوتی مثبت در ۲۴ ساعت گذشته را ۶ نفر اعلام کرد و یادآور شد: کل فوتی ناشی از کرونا نیز ٧۵ نفر است.
فتحی ادامه داد: خانه نشینی بهترین فرصت برای داشتن رژیم غذایی سالم است و توصیه ما این بوده که حتماً از میوه و سبزیجات پخته و غلات و حبوبات استفاده شده تا سیستم ایمنی بدن تقویت شود.
به گفته او در روز‌های خانه نشینی، برنامه نرمش و تمرین منظم برای تقویت سیستم ایمنی و جلوگیری از چاقی مؤثر است.
قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل تصریح کرد: شب بیداری در روز‌های خانه نشینی به دلیل استفاده زیاد از فضا‌های مجازی باعث تضعیف سیستم ایمنی شده و زمان صبحانه را به تأخیر می‌اندازد و این در حالی است که صبحانه منبعی برای افزایش سیستم ایمنی است.
فتحی مطالعه و ورزش و نرمش منظم را در این روز‌ها توصیه کرد و افزود: اگر صبحانه تأخیر داشته و شب بیداری یک عادت شود توان سیستم ایمنی این افراد بشدت کاهش پیدا کرده و فرد مستعد ابتلاء به کرونا خواهد شد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabiltoday
آخرین خبر اردبیل در سروش :
https://sapp.ir/Ardebil.online
آخرین خبر اردبیل در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155975680Ca4c0334253