باشگاه خبرنگاران/ اداره کل هواشناسی استان بوشهر از افزایش ناپایداری‌های جوی، تلاطم دریا و گرمتر شدن هوا در استان خبر داده است.

هادی سالاری، کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر اظهار کرد: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد که امروز و فردا، با افزایش ناپایداری‌های جوی، ضمن افزایش ابر در آسمان استان، بر سرعت وزش باد‌های جنوبی به ویژه در سواحل شمالی و مرکزی استان افزوده خواهد شد.
وی افزود: در این مدت احتمال وقوع رگبار‌های پراکنده باران، رعد وبرق و تندباد‌های لحظه‌ای دور از انتظار نیست، همچنین از امروز نیز دمای هوا به طور محسوسی افزایش می‌یابد.
کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر بیان کرد: توصیه می‌شود فردا از تردد شناورهای کوچک و مسافری در سواحل شمالی و مرکزی استان خودداری شود.
سالاری آسمان را تا ۲۴ ساعت آینده، صاف تا قسمتی ابری و از بعداز ظهر به تدریج افزایش ابر پیش‌بینی کرد و ادامه داد: از امشب در برخی مناطق شمالی و مرکزی استان وزش باد، رگبار پراکنده باران و رعدوبرق و گاهی گردوخاک، و فردا در برخی نقاط مه رقیق رخ می‌دهد.
وی عنوان کرد: جهت وزش باد نیز امروز بیشتر شرقی تا جنوب شرقی با سرعت ۱۰ تا ۳۲ کیلومتر در ساعت و از شب در سواحل شمالی و مرکزی با سرعت ۱۲ تا ۳۶ گاهی بیش از ۴۸ کیلومتر در ساعت خواهد بود.
کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر ارتفاع موج را ۳۰ تا ۹۰ سانتیمتر و از شب در سواحل شمالی و مرکزی به تدریج ۶۰ تا ۱۲۰ و دور از ساحل گاهی ۱۵۰ سانتیمتر عنوان کرد.
سالاری افزود: امروز کمترین دما با ۱۲ درجه سانتیگراد در جم ثبت شد و در ۲۴ ساعت گذشته دیر با ۳۱ درجه سانتیگراد گرمترین شهر بود.
وی گفت: فردا در بندر بوشهر زمان مد اول دریا ساعت ۰۳:۳۰ بامداد، جزر اول ساعت ۰۵:۵۵، مد دوم ساعت ۱۳:۵۴ و جزر دوم دریا ساعت ۲۲:۲۳ خواهد بود.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday
آخرین خبر بوشهر در سروش :
http://sapp.ir/Bushehr.online
آخرین خبر بوشهر در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162725888C664290ea22