فارس/ فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: روزانه ۲۵ هزار ماسک توسط قرارگاه شفاء سپاه تولید و به صورت رایگان در مناطق حاشیه و محروم استان توزیع می‌شود.

سردار سرتیپ دوم پاسدار محسن کریمی، فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی بیان داشت: از ابتدای شیوع بیماری کرونا سپاه استان مرکزی همپای سایر دستگاه‌ها اقدامات خود را در چندین بخش در حوزه بهداشت و درمان آغاز کرد.
وی افزود: در حال حاضر ۶۹ کارگاه تولید ماسک در استان فعال است و تاکنون ۳۰۰ هزار ماسک توسط این قرارگاه تولید و رایگان در اختیار مردم و به‌ویژه در مناطق محروم توزیع می‌شود.
کریمی با اشاره به تولید و توزیع الکل و مواد ضدعفونی‌کننده نیز گفت: روزانه ۱۲۰ هزار لیتر الکل و ۳۸۰ هزار لیتر مواد ضدعفونی‌کننده تولید می‌شود که از این میزان ۷۰۰ بسته بهداشتی ویژه جانبازان و ۱۶۵ هزار بسته بهداشتی میان مردم در سکونتگاه‌های غیررسمی در سطح استان توزیع می‌شود.
فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی تصریح کرد: پنج هزار و ۲۰۰ اماکن استان شامل فروشگاه‌ها، مساجد، نانوایی‌ها و پمپ‌بنزین گندزدایی و ضدعفونی شده و طی چندین مرحله نسبت به رفع آلودگی معابر ۵۸۰۰ نقطه شهری و روستایی اقدام شده است.
وی ادامه داد: در حال حاضر ۷ مرکز درمانی سپاه در شهرهای اراک، ساوه، خمین و محلات در کنار مجموعه علوم پزشکی به مردم خدمات بهداشت و درمانی ارائه می‌کند و پیش از آغاز سال جدید نیز دو چادر به‌عنوان نقاهتگاه و یک حمام سیار چهار دوشه در بیمارستان آیت‌الله خوانساری ایجادشده است.
کریمی اظهار داشت: اکنون پنج نقاهتگاه ویژه خواهران و برادران در اراک، ساوه، دلیجان و خمین راه‌اندازی شده و در حال حاضر ساوه ۲۸ نفر و در اراک نیز ۵ نفر پذیرش‌شده‌اند که برای ارائه خدمات درمانی ۱۴ هزار جهادگر بسیجی آموزش‌های لازم را فراگرفته‌اند و تاکنون ۹ هزار و ۴۳ نفر در قالب ۱۳۰ گروه فعال به‌کارگیری شده‌اند.
فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی با اشاره به اینکه تاکنون توسط جامعه پزشکی ۴۵ نفر از بسیجیان داوطلب در راستای خدمت‌رسانی به مراکز درمانی و بیمارستان‌ها سازمان‌دهی شده‌اند گفت: در ۲۶ مبادی ورودی و خروجی استان و شهرستان‌ها با تعامل و همکاری دیگر دستگاه‌ها، غربالگری انجام می‌شود و به همین منظور در ۶ مرکز تریاژ درب ورودی درمانگاه‌ها مستقرشده‌اند و کارگاه تولید گان نیز راه‌اندازی شده است.
کریمی تأکید کرد: قرارگاه شفا سپاه تا پایان طرح و ریشه‌کنی بیماری کرونا همپای قرارگاه زیستی استان به مردم خدمات ارائه می‌دهد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مرکزی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر استان مرکزی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today
آخرین خبر استان مرکزی در سروش :
http://sapp.ir/Markazi.online
آخرین خبر استان مرکزی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157810688C326514760f