باشگاه خبرنگاران/ مدیر پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: خدمات درمانی مرتبط با بیماری کرونا برای اتباع خارجی به‌طور کاملاً یکسان و بدون هیچ تفاوتی ارائه می‌شود.

محمدجعفر صادقی مدیر پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به شیوع ویروس کرونا اظهار کرد: طی شیوع این بیماری گروه‌های مختلف سنی، جنسی و ملیتی به این ویروس مبتلا شده‌اند که اتباع خارجی ساکن در خراسان رضوی از این امر مستثنی نیستند.
وی با تأکید بر اینکه خدمات غربالگری و نمونه‌گیری موارد مشکوک به کرونا کاملاً رایگان است، ادامه داد: این خدمات برای اتباع خارجی همانند ایرانیان بدون دریافت هیچ‌وجهی انجام می‌شود.
مدیر پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه در مناطق زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد، مرکز خدمات جامع سلامت امیرالمؤمنین (ع) و پایگاه فضیلت از توابع مراکز بهداشت مشهد و پایگاه تردد مرزی کمیساریا در تایباد و اردوگاه سفید سنگ فریمان به‌صورت ثابت مشغول خدمات‌رسانی به اتباع خارجی می‌باشند، گفت: این خدمات شامل کلیه خدمات مراقبتی گروه‌های هدف، پیگیری مادران باردار، خدمات بستری و درمان‌های دارویی بوده و در حال حاضر این مراکز در خصوص غربالگری کرونا نیز فعال می‌باشند.
صادقی افزود: در حال حاظر در بین بیماران مبتلا به کرونا بستری در بیمارستان‌های خراسان رضوی افراد زیادی از اتباع دیگر کشور‌ها نظیر افغانستان وجود دارند که همانند شهروندان ایرانی تحت مداوا و مراقبت پزشکی قرار دارند.
وی ادامه داد: در حوزه بهداشت ۱۹ نفر نیرو شامل پزشک، پرستار، بهیار در خصوص غربالگری اتباع خارجی دارای تابعیت کشور افغانستان مشغول همکاری با دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند.
مدیر پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: علاوه بر ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به اتباع خارجی، در مبادی ورودی و خروجی مرزی بر اساس دستورالعمل‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، طرح غربالگری و تب‌سنجی برای این گروه در حال اجراست.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید