ایرنا/ ایرج یزدان‌بخش، بنیانگذار و مدیر گروه صنعتی پارت لاستیک و از کارآفرینان پیشکسوت و پدر صنعت خراسان رضوی، پس از تحمل ماه‌ها رنج بیماری چهارشنبه شب در بیمارستان رضوی مشهد دعوت حق را لبیک گفت.

ایرج یزدان‌بخش، بنیانگذار و مدیر گروه صنعتی پارت لاستیک و از کارآفرینان پیشکسوت و پدر صنعت خراسان رضوی، پس از تحمل ماه‌ها رنج بیماری چهارشنبه شب در بیمارستان رضوی مشهد دعوت حق را لبیک گفت.
یزدان‌بخش متولد ۱۳۱۹ در شهرستان نیشابور است که حدود ۲۰ سال در پست‌های کارشناس، مدیرکل و معاون در مرکز آمار ایران خدمت کرد، وی پس از بازنشستگی وارد بخش خصوصی شد و در سال ۱۳۶۳ کارخانه پارت لاستیک را راه‌اندازی نمود.
در سال‌های آغاز فعالیت این کارخانه، تعداد کارکنانِ شاغل در آن ۱۰ نفر، مساحت کارخانه ۲ هزار مترمربع و زیربنای آن ۸۰۰ متر مربع بود و نخستین تولیدات آن را محصولات ساده‌ای نظیر پاشنه کفش و انواع اورینگ تشکیل می‌داد.
در حال حاضر افزون بر ۲ هزار و ۲۰۰ نفر در گروه کارخانجات پارت لاستیک فعالیت می‌کنند، وسعت کارخانجات این گروه حدود ۳۰۰ هزار متر مربع و زیربنای آنها بیش از ۱۰۰ هزار مترمربع است.
این مجموعه صنعتی، اکنون پیشرفته‌ترین قطعات لاستیکی مورد استفاده در خودروهای ساخت داخل را تولید می‌کند.
رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در پیامی درگذشت ایرج یزدان‌بخش، از نام آوران و چهره‌های اثرگذار صنعت خراسان و ایران را به جامعه اقتصادی کشور تسلیت گفت.
غلامحسین شافعی افزود: یزدان‌بخش، کارآفرینی پرتلاش، الگوساز و سخت‌کوش بود، شخصیتی مالامال از لطافت انسانی داشت و مردی از تبار سازندگی و خدمتگزاری بود که یادگارهای قابل توجهی از خود به میراث گذاشت، او از جمله کسانی بود که پر کردن خلاء ناشی از نبودنش بسیار سخت خواهد بود.
وی ادامه داد: ایرج یزدان‌بخش، صنعتگری بود که اثرات او در فعالیت‌های اجتماعی و حتی فرهنگی برازنده بود و از دست دادنش حسرت سنگین به جا خواهد گذاشت.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید