ایرنا/ مدیرکل هواشناسی استان سمنان گفت: تمهیدات لازم برای آمادگی هر چه بیشتر در برابر خطرات احتمالی ناشی از سیلاب و خسارات ورزش باد شدید در ۲۴ ساعت آینده در برخی از نقاط این استان اتخاذ شود.

ایرج مصطفوی مدیرکل هواشناسی استان سمنان اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین تصاویر ماهواره‌ای و نقشه‌های پیش‌یابی، با ادامه فعالیت امواج ناپایدار و سامانه بارشی در استان سمنان، بارش باران، رگبار و رعد و برق شدید موقتی، احتمال تگرگ، وزش باد شدید در سراسر استان سمنان و با شدت بیشتر بارش باران و برف و مه آلودگی در ارتفاعات و نواحی شرقی دور از انتظار نیست.
وی بیان کرد: احتمال جاری شدن سیلاب و رواناب، آبگرفتگی معابر، لغزندگی و اختلال در تردد در محورهای مواصلاتی استان به ویژه گردنه‌ها ، کاهش دید افقی ناشی از مه‌گرفتگی به ویژه در نواحی کوهستانی و خسارات ناشی از وزش باد شدید وجود دارد.
مدیرکل هواشناسی استان سمنان با اشاره به کاهش شدت بارش‌ها و وزش باد از روز جمعه در این استان، تاکید کرد: با توجه به شرایط فصلی و متغیر بودن الگوهای بارشی، هرگونه تغییر در شرایط جوی و نحوه فعالیت سامانه بارشی اطلاع رسانی می‌شود.

سرعت باد در دامغان به ۷۲ کیومتر بر ساعت رسید
مصطفوی تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته، بیشترین سرعت وزش باد در استان مربوط به دامغان با ۷۲ کیلومتر بر ساعت بود.
وی خاطرنشان کرد: در این مدت، شهمیرزاد با چهار درجه سانتیگراد خنک‌ترین و گرمسار و ایوانکی با ۲۲ درجه سانتیگراد گرم ترین نقاط استان سمنان بود.
مدیرکل هواشناسی استان سمنان یادآور شد: در ۲۴ ساعت گذشته، کمینه دمای هوای شهر سمنان ۹ درجه و بیشینه دما ۱۹ درجه سانتیگراد بود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today
آخرین خبر سمنان در سروش :
http://sapp.ir/Semnan.Online
آخرین خبر سمنان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c