ایرنا/ رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان خدابنده گفت: چهار نفر از دوستداران حیات وحش، ۳۰ قطعه کبک صید شده را خریداری و در دامان طبیعت این شهرستان رهاسازی کردند.

سیدرضا مدنی، رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان خدابنده اظهار کرد: این دوستداران محیط زیست، این تعداد کبک را از یک فرد خاطی که اقدام به نگهداری غیرمجاز این پرندگان کرده بود به قیمت هر قطعه ۶۰۰ هزار ریال (در مجموع ۱۸ میلیون ریال) خریداری کرده بودند.
وی اظهار داشت: این اقدام تحسین برانگیز و خداپسندانه در راستای فرهنگ سازی و حفظ محیط زیست و حمایت از حیات وحش منطقه، صورت گرفته که قابل ارج و تقدیر است.
مدنی، با بیان اینکه این تعداد کبک در دشت های شهرستان خدابنده رهاسازی و از پرواز این پرندگان زیبا نیز تصویربرداری شده است، افزود: بر اساس قانون و مقررات، فردی که نسبت به نگهداری غیرمجاز این تعداد پرنده کبک کرده بود، مورد پیگرد قضایی قرار گرفت تا به جرم خود پاسخگو باشد.
وی به صیادان و شکارچیان متخلف و غیرمجاز هشدار داد دست از شکار حیات وحش بردارند چراکه در صورت مشاهده مطابق با قانون و بدون هیچ اغماضی با آنان رفتار خواهد شد.
مدنی، جریمه شکار هر قطعه کبک را سه میلیون ریال اعلام کرد و اظهار داشت: جرایم مربوط به شکار جانوران وحشی، افزایش چشمگیری یافته است که به حتم بیشتر شدن میزان جریمه در بازدارندگی شکارچیان غیرمجاز بسیار تاثیرگذار خواهد بود.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان زنجان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر زنجان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKRJMt23Y-gW3YJTQ
آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today
آخرین خبر زنجان در سروش :
http://sapp.ir/zanjan.online
آخرین خبر زنجان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157155328C029a2ee5cd