مشرق/ معاون وزیر بهداشت، از میزان ترافیک امروز تهران و احتمال بالای انتقال ویروس کرونا به منزل یا محل کار افراد ابراز نگرانی کرد.

ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت بیان کرد: درباره تهران نگران هستیم زیرا هر گونه وجود ویروس کرونا در حد متوسط به دلیل کلیدی بودن این استان، می‌تواند باعث انتشار ویروس شود.
وی گفت: روند ابتلا در کشور در اکثر استان‌ها نزولی است اما این به معنی کنترل و سرکوب بیماری نیست، ما هنوز درباره ویروس نگران هستیم، سطح ترافیک امروز تهران ما را نگران کرده است و این افراد می‌توانند ویروس را به منزل یا محل کار انتقال دهند.
معاون وزیر بهداشت ادامه داد: همکاری مردم در زمینه فاصله‌گذاری اجتماعی کم‌نظیر بوده است، در روز 13 نوروز هم مردم به خوبی رعایت کردند و ارتباط درون منزل نیز به حداقل رسیده است، با آگاهی که مردم پیدا کردند مهم‌ترین یار و یاور ما هستند، ممکن است برخی متخلفان ما و مردم را گرفتار کنند، فاصله‌گذاری اجتماعی باید به حداکثر ممکن برسد و اگر ما بخواهیم سطح ارتباط اجتماعی را به سطح دی و بهمن سال گذشته برسانیم با پیک مجدد بیماری مواجه خواهیم بود.
حریرچی درباره تشدید فاصله‌گذاری اجتماعی توضیح داد: ما ۲ موضوع داریم، یکی کنترل بیماری و کاهش مرگ‌ومیر و بیماری‌زایی است، هدف دیگر کاهش اثرات اقتصادی اجتماعی ویروس است. جمله کلیدی این است که این ۲ هدف، متناقض هستند و حصول هر ۲ با هم حاصل نمی‌شود، فاصله‌گذاری اجتماعی به معنای کاهش تماس افراد با هم، هدف ما است اما باید دید اقتصاد ما چقدر تحمل آن را دارد چون ایران علاوه بر کرونا، با تحریم هم می‌جنگد.
معاون کل وزیر بهداشت درباره تدابیر بهداشتی در زندان‌ها گفت: با تمهیدات اندیشیده شده، زندان‌های ما از لحاظ میزان کرونا جزو پایین‌ترین مکان‌ها بودند، اما متاسفانه تعدادی از افراد معتاد و زندانی‌ها، برخی تجمعات را داشتند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان تهران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر تهران در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEL87VCgty_dN5BJCQ
آخرین خبر تهران در اینستاگرام :
https://instagram.com/tehran_today_
آخرین خبر تهران در سروش :
http://sapp.ir/Tehranakhbar
آخرین خبر تهران در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/133431296C42fac08651