ایرنا/ مدیرعامل شرکت گاز کردستان گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و براساس مصوبه هیات دولت، امسال محاسبه گازبها تا ۱۵ اردیبهشت طبق نرخ فصل سرد محاسبه می‌شود.

احمد فعله‌گری، مدیرعامل شرکت گاز کردستان اظهار داشت: این کار به منظور تعیین الگوی مصرف گاز در بخش خانگی صورت گرفت تا در شرایط اقتصادی متاثر از کرونا، یارانه بیشتری شامل مصرف‌کنندگان گاز طبیعی شود.
وی با بیان اینکه پیش از این اقلیم سرد از ۱۵ آبان تا ۱۵ فروردین بود، افزود: امسال این تاریخ تغییر و تا ۱۵ اردیبهشت تمدید شد و نرخ گازبها در این مدت براساس فصل سرد محاسبه می‌شود، ضمن اینکه قیمت گازبها در فصل گرم بیشتر از فصل سرد است و یارانه کمتری به آن تعلق می‌گیرد.
مدیرعامل شرکت گاز کردستان با اشاره به اینکه این استان دارای اقلیم سرد ۱ و ۲ است، یادآور شد: شهرستان‌های سنندج، بانه، کامیاران، مریوان و سروآباد جزو اقلیم سرد ۲ هستند و سقز، بیجار، دیواندره، قروه و دهگلان در اقلیم سرد یک قرار گرفته‌اند.
فعله‌گری مصرف مجاز گاز طبیعی فصل سرد را در اقلیم سرد ۲، تا ۲۵۰ متر مکعب در ماه و با کمترین نرخ گاز بها اعلام کرد و گفت: این رقم در اقلیم سرد یک ماهانه تا ۳۰۰ متر مکعب است، در حالیکه در فصل گرم مصرف مجاز گاز طبیعی ۵۰ مترمکعب در ماه است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online
آخرین خبر کردستان در سروش :
http://sapp.ir/Kurdistan.Online
آخرین خبر کردستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156368896Ccff9858d34