فارس/ رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سنندج گفت: در ایام تعطیلات نوروز 28 دستگاه کامیون حامل چوب قاچاق جنگلی در سنندج توقیف شده و پرونده آنها به تعزیرات حکومتی ارجاع داده شده است.

محمدرئوف نصری، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سنندج اظهار داشت: در ایام تعطیلات نوروز تمامی اکیب‌های گشت و مراقبت ویژه حفاظت منابع طبیعی شهرستان‌ سنندج برای حفاظت از عرصه‌های جنگلی و مرتعی و مقابله با جرائم عرصه‌های منابع طبیعی فعال بودند.
وی افزود: این اکیپ‌ها در ایام تعطیلات نوروز براساس مشاهدات حضوری و یا تماس‌های مردمی، با متخلفان و متجاوزان به عرصه‌های ملی برخورد قانونی کردند.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سنندج ادامه داد: از ابتدای تعطیلات نوروزی تا 15 فروردین ماه در حوزه استحفاظی شهرستان سنندج 63 هکتار از اراضی منابع طبیعی تخریب و تصرف شده بود که در این راستا براساس ماده 55 و 690 قانون مجازات اسلامی 11 پرونده تخلف تشکیل و متخلفان به محاکم قضایی ارجاع داده شدند.
نصری تصریح کرد: یکی دیگر از اقدامات ما در ایام نوروز بحث توقیف ماشین‌آلات و بیل‌های مکانیکی است که برای تخریب عرصه‌های طبیعی استفاده می‌شود که در همین راستا همکاران ما در 15 روز ابتدای سال جدید 12 دستگاه بیل مکانیکی را توقیف کردند و برای آنها پرونده قضایی تشکیل و به مراجع قضایی تحویل داده شدند.
وی گفت: همچنین در این ایام 28 دستگاه کامیون حامل چوب قاچاق جنگلی توقیف شده است و پرونده آنها به تعزیرات حکومتی ارجاع داده شده است.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سنندج اضافه کرد: از 28 دستگاه توقیف شده حدود 25 دستگاه آزاد، چوب‌های قاچاق آنها تخلیه و جریمه شدند و سه دستگاه بعدی فعلا تعیین تکلیف نشده است و منتظر رای مراجع قضایی هستیم که دستور تخلیه، جریمه و رفع توقیف آنها را صادر کند.
نصری تاکید کرد: مردم باید منابع طبیعی را از خود بدانند منابع طبیعی، طبیعت و زیستگاهی است که خداوند به ودیعه گذاشته و مربوط به این نسل و نسل گذشته نیست بلکه باید آن را به آیندگان تحویل دهیم بنابراین مدام از مردم می‌خواهیم که اولین حافظ اراضی ملی و منابع طبیعی خود مردم باشند و بخاط سود و منفعت‌های زودگذر و انی تخریب‌هایی انجام ندهند که صدها سال برای بازسازی آن زمان نیاز باشد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online
آخرین خبر کردستان در سروش :
http://sapp.ir/Kurdistan.Online
آخرین خبر کردستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156368896Ccff9858d34