صدا و سیما/ معاون دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: با ابتلای 14 نفر دیگر به کرونا، شمار مبتلایان این بیماری در هرمزگان به 254 نفر رسید.

محمود حسین پور، معاون دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اظهار کرد: در 24 ساعت گذشته از 104 مورد مشکوک آزمایش گرفته شد که 14 نفر مثبت تشخیص داده شدند و از ۱4 نفر جدید، 9 نفر در بندرعباس، 2 نفر در میناب و بندرخمیر و پارسیان هرکدام یک نفر بوده است.
وی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته فوتی ناشی از بیماری کرونا در استان نداشتیم.
حسین پور گفت: هم اکنون 141 نفر در بیمارستان های استان با بیماری های حاد تنفسی بستری هستند که از این تعداد 20 مورد مبتلا به بیماری کرونا تشخیص داده شده اند.
معاون دانشگاه علوم پزشکی افزود: شهرستان‌های بندرعباس با 132 مورد، کیش با 43 مورد، میناب با 27 مورد و قشم با 22 مورد آلوده ترین مراکز به بیماری کرونا در استان هستند.
وی گفت: از آغاز طرح تاکنون هزار و 522 مورد بیمار مشکوک به بیماری های حاد تنفسی به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی مراجعه کرده اند.
حسین پور با تشکر از کادر درمانی و مردم در رعایت مسائل بهداشتی بیان کرد: اینکه ما هنوز آمار رو به افزایش داریم نشان می دهد باید فاصله فیزیکی و اجتماعی را باید همچنان رعایت کنیم.
وی با اشاره به طرح غربالگری بهداشتی شهروندان هرمزگانی ادامه داد: 85 درصد کسانی که به سامانه مراجعه کرده اند غربالگری شده و پاسخ های خود را دریافت کرده اند.
حسین پور گفت: تاکنون یک میلیون و 610 هزار نفر از مردم هرمزگان غربالگری شده اند.



همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان هرمزگان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر هرمزگان در تلگرام:
https://t.me/joinchat/AAAAAEMf_BpioJfkQL_L2A
آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today
آخرین خبر هرمزگان در سروش :
http://sapp.ir/Hormozgan.Online
آخرین خبر هرمزگان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159907840C378e037121