پایگاه خبری پلیس/ فرمانده انتظامی ویژه و پایگاه دریابانی کیش گفت: به دلیل جلوگیری از شیوع کرونا ویروس در کیش، فقط کیشوندان اجازه ورود به این جزیره را داشته و از ورود سایر هموطنان جلوگیری خواهد شد.

سرهنگ علی اصغر جمالی، فرمانده انتظامی ویژه و پایگاه دریابانی کیش اظهار کرد: نوروز امسال با توجه به شیوع کرونا ویروس رویکردهای پلیس تغییر و شعار نوروزی به «سلامت خانواده، امنیت جامعه» تغییر پیدا کرد که کارکنان این فرماندهی در حوزه سلامت اقداماتی پیشگیرانه را در سطح جزیره به اجرا گذاشتند.
وی افزود: با توجه به اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی از ایجاد تجمع در کیش خودداری شد و شیب نزولی ورود مسافران به این جزیره کمک کرد تا در مهار این ویروس منحوس اقدامات مهمی صورت گیرد.
سرهنگ جمالی ادامه داد: از ابتدای سال جاری تنها کیشوندان اجازه ورود به جزیره را دارند و روزانه یک پرواز آن هم از مبداء تهران به کیش صورت می گیرد، افرادی که قصد خروج از جزیره را دارند نیز با همان پرواز خارج خواهند شد و در فرودگاه های تهران و کیش تست های سلامت از مسافران کیشوند گرفته خواهد شد تا همه نکات بهداشتی رعایت شود، پلیس نیز در این اقدامات همراه مدیران اجرایی جزیره بوده است.
فرمانده انتظامی ویژه و پایگاه دریابانی جزیره کیش عنوان کرد: در روز طبیعت ترددها از جلوی در خانه ها ممنوع اعلام شد که مردم با این طرح همکاری کردند و از بروز هرگونه اتفاق ناگوار جلوگیری شد و از زمان اجرای طرح فاصله اجتماعی 9 خودروی متخلف توقیف و 68 خودرو که قصد ورود به مناطق ممنوعه را داشتند جریمه 500 هزار تومانی شدند.
وی ادامه داد: نیروهای این پایگاه نیز محدودیت هایی را محدوده آب های جزیره به اجرا گذاشتند که در این طرح 9 شناور متخلف که قصد داشتند مسافران را از بندرهای همجوار به جزیره منتقل کنند توقیف و 29 مسافر نیز شناسایی شدند که این افراد به مراکز درمانی منتقل شده و پس از تایید سلامت شان در صورت کیشوند بودن به خانه هایشان و در غیر این صورت به شهر خود بازگردانده شدند.
سرهنگ جمالی اظهار کرد: در طرح های پلیسی نیز 700 لیتر الکل غیرمجاز کشف شد و در بازدید های معاونت گردشگری و اداره نظارت بر اماکن این فرماندهی از خانه هایی که به صورت شبانه اجاره داده می شد، 78 خانه شبانه و 12 واحد صنفی متخلف که بر خلاف ضوابط و مقررات شورای سلامت فعالیت می کردند، پلمب شدند.

فرمانده انتظامی ویژه و پایگاه دریابانی کیش با اشاره به شماره های 110 فوریت های پلیس، 197 مرکز خدمات مشاوره، راهنمایی، انتقادات و پیشنهادات و 120 پلیس راهور به عنوان پل های ارتباطی پلیس با مردم از درخواست کرد تا با همراهی و همگامی با نیروهای خدمات رسان پلیس در تمامی حوزه ها پلیس را یاری کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان هرمزگان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر هرمزگان در تلگرام:
https://t.me/joinchat/AAAAAEMf_BpioJfkQL_L2A
آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today
آخرین خبر هرمزگان در سروش :
http://sapp.ir/Hormozgan.Online
آخرین خبر هرمزگان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159907840C378e037121