پایگاه خبری پلیس/ فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از شناسایی 18 شایعه پرداز فضای مجازی که راجع به شیوع کرونا اقدام به انتشار و یا بازنشر مطالب کذب کرده بودند، خبر داد.

سردار علی اکبر جاویدان، فرمانده انتظامی استان کرمانشاه اظهار داشت: شناسایی این افراد به دنبال رصد دقیق فضای مجازی توسط کارشناسان پلیس فتا انجام گرفته است.
وی ادامه داد: از همان ابتدای شیوع کرونا در کشور و استان کرمانشاه، کارشناسان پلیس فتا به صورت دقیق و شبانه روزی اخبار منتشر شده در خصوص این بیماری که در فضای مجازی تولید و بازنشر می شد را زیر نظر داشتند.
سردار جاویدان تصریح کرد: در همین راستا و با توجه به اهمیت مطالب منتشره در فضای مجازی که مخاطبان بسیاری نیز دارد 18 نفر از افراد شایعه پرداز که اقدام به انتشار و یا بازنشر مطالب کذب که عموما امنیت روانی جامعه را دچار چالش می کرد شناسایی و پس از احضار به پلیس فتا تذکرات لازم را دریافت کردند.
فرمانده انتظامی استان کرمانشاه با تاکید بر اینکه پلیس کاملا بر اتفاقات فضای مجازی اشراف دارد، گفت: این افراد در صورت تکرار کار خود به مقامات قضائی معرفی خواهند شد.
وی تاکید کرد: پلیس به هیچ کس اجازه نمی دهد با نشر اکاذیب در دل مردم ترس ایجاد کرده و امنیت روانی شهر و جامعه را مختل کند.
سردار جاویدان ادامه داد: اقدام دیگر پلیس در موضوع کرونا، برخورد قاطعانه با محتکران و گرانفروشان بود و طی 50 روز اخیر بسیاری از این افراد شناسایی و دستگیر شده و برای صدور احکام لازم تحویل مراجع قضائی شدند.
رئیس پلیس استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: پلیس قبلا به این افراد هشدارهای لازم را داده بود و با تعامل خوبی که میان نیروی انتظامی و دستگاه قضائی وجود دارد افراد محتکر و گرانفروش با سخت ترین مجازت ها روبه رو خواهند بود چرا که با جان مردم بازی کرده و اجازه دسترسی شهروندان به مواد مورد نیاز را نداده اند.
وی ادامه داد: پلیس تا آخرین لحظه حضور بیماری کرونا در کنار مردم خواهد بود و تحت هیچ شرایطی به عده ای فرصت طلب و سودجو اجازه عرض اندام و فعالیت نمی دهد.
سردار جاویدان در عین حال با قدردانی از همکاری مردم با پلیس، از آنها خواست تا افراد محتکر، گرانفروش و شایعه سازان فضای مجازی را به ماموران انتظامی معرفی و مطمئن باشند چنین افرادی به سزای عمل خود خواهند رسید.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEEFg3sRsDfJ20ludA
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today
آخرین خبر کرمانشاه در سروش :
http://sapp.ir/Kermanshah.online
آخرین خبر کرمانشاه در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159186944C9707a58246