ایرنا/ معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان طی نامه‌ای به رییس سازمان حفاظت محیط زیست، خواستار اعزام هیات کارشناسی برای بررسی طرح مالچ‌پاشی نفتی در خوزستان و توقف این طرح تا زمان اعلام نتیجه کارشناسان شد.

علی‌حسین حسین‌زاده، معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان اظهار داشت: پیرو درخواست عمومی تعدادی از شهروندان و سازمان‌های مردم نهاد خوزستان(سمن‌ها) درباره توقف عملیات مالچ‌پاشی در شن‌زارهای استان، مکاتبه‌ای با کلانتری رییس سازمان حفاظت محیط زیست انجام شد.
وی افزود: در این نامه از رییس سازمان حفاظت محیط زیست درخواست شده است یک هیات کارشناسی از تهران برای بررسی طرح مالچ‌پاشی نفتی در خوزستان تعیین و اعزام شود.
حسین‌زاده تصریح کرد: توقف مالچ پاشی نفتی در خوزستان تا نتیجه‌گیری این هیات کارشناسی نیز از سازمان حفاظت محیط زیست در خواست شده است.
معاون استاندار خوزستان همچنین گفت: در روزهای گذشته درخواست‌های متعددی از سوی اهالی دشت آزادگان(که طرح مالچ‌پاشی در آن در حال اجراست) و سمن‌های محیط زیستی درباره توقف عملیات مالچ‌پاشی نفتی دریافت کردیم و در دیدار حضوری با تعدادی از سمن‌ها نیز این مطالبه مطرح شده است.
وی تاکید کرد: باید به اعضای سمن‌ها و فعالان محیط زیست به عنوان شهروندان مسئول و دلسوز در مقابل محیط زیست احترام گذاشته و مطالبه آنها نباید بدون پاسخ بماند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today
آخرین خبر خوزستان در سروش :
http://sapp.ir/Khouzestan.Online
آخرین خبر خوزستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157941760C42c3485335