فارس/ مدیر کل ارتباطات زیرساخت استان ایلام گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا اجرای طرح قرنطینه خانگی، مصرف دیتای مردم استان نسبت به مدت مشابه سال قبل 2.5 برابر افزایش یافت.

رضا حسن بیگی مدیر کل ارتباطات زیرساخت استان ایلام گفت: با توجه به شیوع بیماری ویروس کرونا و تعطیلات ایام نوروز در کشور و اجبار به قرنطینه خانگی و اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در استان نیاز ضروری مردم و دستگاه‌های درگیر به استفاده از اینترنت شبکه ارتباطات زیرساخت افزایش یافت.
وی افزود: در این راستا امورات روزمره از جمله برگزاری کلاس‌های آموزشی بصورت آنلاین، دور کاری ادارات، برگزاری جلسات ویدئو کنفرانس، اطلاع رسانی وآگاهی بخشی به مردم از طریق رسانه‌ها و فضای مجازی و… در راستای جلوگیری از شیوع بیماری و قطع زنجیره‌ای ویروس کرونا در استان انجام شد.
مدیر کل ارتباطات زیرساخت استان بیان داشت: حجم مصرف دیتای زیرساخت استان (اینترنت) در فروردین ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل با رشد ۲/۵ برابر وبا حجم مصرفی ۳۰ گیگابیت بر ثانیه را در پی داشته است.
وی اضافه کرد: پایداری شبکه ارتباطی زیرساخت استان که بستر اصلی ارتباطات صوت، تصویر و داده‌های بین شهری، بین استانی و بین الملل مشترکین از طریق شبکه فیبر نوری و سایر مسیرهای انتقال برقرار می‌شود از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بود.
حسن بیگی تصریح کرد: در این ایام ۴۵ روزه درگیری با ویروس کرونا و همزمان تعطیلات نوروزی با آماده باش کامل نیروهای فنی شرکت ارتباطات زیرساخت استان و اقدامات پیشگیرانه از قبل پیش بینی شده حفظ شد و در مدت مذکور هیچگونه قطع ارتباط شبکه فیبر نوری که منجر به اختلال در ارتباطات شود رخ نداده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان ایلام را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر ایلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/ilamkhabar_today
آخرین خبر ایلام در سروش :
http://sapp.ir/Ilam.online
آخرین خبر ایلام در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159645696Cfa1f01671a