صدا و سیما/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: شمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در استان اردبیل با 26 نفر افزایش نسبت به دیروز به 648 نفر رسید.

اخوان اکبری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با اشاره به بستری 330 نفر از بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستانهای استان و نگهداری 48 بیمار بدحال در بخشهای مراقبت ویژه بیمارستانها افزود: متاسفانه روند ابتلا به کرونا در استان همچنان صعودیست و این روند احتمالا تا اواسط اردیبهشت ماه همچنان ادامه خواهد داشت.
وی با بیان اینکه از آغاز بحران کرونا تاکنون 1750نفر در بیمارستانهای استان بستری شده و 1237نفر بابهبودی ترخیص شده اند گفت: به طور متوسط روزانه یکصد نفر بیمار مراجعه کننده به بیمارستانها را داریم، و با توجه به نتایج بررسیهای بالینی، رادیولوژی و سی تی اسکنهای انجام شده از بیماران مراجعه کننده، در چهار روز گذشته ابتلای 215 نفر به کرونا به صورت تشخیص اولیه تایید شده است.
اخوان اکبری تاکید کرد: مردم در خانه مانده، موازین بهداشتی را به دقت رعایت کرده و صاحبان مشاغلی که اجازه فعالیت نسبی به آنها داده می شود حتما فاصله اجتماعی را رعایت کنند، افراد مسن، خانمهای باردار و افراد دارای بیماریهای زمینه ای حتما و قطعا در خانه بمانند و در صورت بروز علائمی همچون تب و لرز، تنگی نفس، گلو درد و سرفه خشک سریعا به شماره تلفن 190و یا 4030 اطلاع دهند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabiltoday
آخرین خبر اردبیل در سروش :
https://sapp.ir/Ardebil.online
آخرین خبر اردبیل در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155975680Ca4c0334253