ایسنا/ برای چندمین سال متوالی بارش برف و سرمای هوا باغداران مشگین‌شهر را نگران کرد تا همچنان این خطه رکورددار بارندگی‌های بهاری باشد.

سیاوش محمدی، مدیرکل هواشناسی استان اردبیل اظهار کرد: با آغاز فعالیت سامانه بارشی از صبح امروز در تمامی مناطق شمالی استان شاهد بارش باران و در مناطق مرکزی و جنوبی استان شاهد بارش برف بودیم.
به گفته مدیر کل هواشناسی استان بیشترین بارش برف از ایستگاه آلوارس با 42 سانتیمتر گزارش شده و مجموع بارش از روز گذشته تا ظهر امروز در شهرستان‌های مشگین‌شهر 24 میلیمتر، خلخال 22میلیمتر، بیله‌سوار و نیر 21 میلیمتر و نمین 18 میلیمتر گزارش شده است.
وی ادامه داد: همچنین در سایر شهرستان‌های استان نیز بین 10 تا 15 میلیمتر بارش به ثبت رسیده است که براساس نقشه‌های هواشناسی، همچنان با تداوم استقرار پرفشار سطح زمین در منطقه، آسمان استان ابری و مه آلود گاهی توام با وزش باد تند در جاده‌ها همراه با کولاک برف به ویژه در گردنه‌های حیران، الماس و صائین روبرو خواهیم بود.
محمدی اضافه کرد: با فعالیت سامانه بارشی طی امروز تا ظهر فردا (چهارشنبه 20 فروردین) بارش متناوب باران و برف در سطح استان پیش بینی می‌شود در روزهای پنجشنبه و جمعه از شدت ناپایداری کاسته شده، تنها در مناطقی از استان به ویژه در مناطق مرکزی و جنوبی استان بارش پراکنده باران و برف انتظار میرود.
وی بیان کرد: از طرفی به دلیل وزش باد شمالی و نفوذ هوای سرد از عرضه‌ای شمالی، روند کاهشی دما تداوم داشته و هوای سرد تا آخر هفته جاری در سطح استان ماندگار است به طوریکه امروز و فردا پیشینه دما در مناطق مرکزی و جنوبی استان از صفر درجه نیز بالاتر نخواهد رفت.
مدیرکل هواشناسی استان اردبیل ادامه داد: از امشب تا صبح پنجشنبه در طول شبها و ساعات اولیه صبح کمینه دما در مناطق مرکزی و جنوبی استان حدود 4 تا 7 درجه سلسیوس زیر صفر هم افت خواهد کرد اما از روز جمعه دمای هوا به طور نسبی افزایش می‌یابد.
به گزارش ایسنا، هواشناسی استان اردبیل همچنین با صدور اطلاعیه نسبت به کنترل و تنظیم دمای گلخانه‌ها، دامداریها، مرغداریها، انبارها و استفاده از وسایل مواجهه با سرمازدگی بهاره در باغات و اطراف مزارع هشدار داد.
همچنین اتخاذ تمهیدات لازم در راستای حفاظت از سیستم‌های آبیاری تحت فشار و ماشین‌آلات کشاورزی، اجتناب از سفرهای غیر ضرور و عدم توقف و اتراق در حاشیه رودخانه‌ها از دیگر توصیه‌های هواشناسی استان اردبیل است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabiltoday
آخرین خبر اردبیل در سروش :
https://sapp.ir/Ardebil.online
آخرین خبر اردبیل در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155975680Ca4c0334253