ایرنا/ استاندار خراسان جنوبی گفت: پروژه‌های نیمه تمام که از پیشرفت بالایی برخوردار باشند چه در حوزه زیرساختی چه در حوزه اقتصادی، در اولویت برنامه‌ها قرار می‌گیرند.

محمدصادق معتمدیان استاندار خراسان جنوبی در نشست ستاد برنامه‌ریزی و راهبری جهش تولید استان که با محوریت طرح‌های حوزه عمرانی برگزار شد، با اشاره به عنوان سال به تبیین شاخص‌های جهش تولید پرداخت و گفت: امسال باید فعالیت‌های جاری دستگاه‌ها جهش معناداری پیدا کند و به سرانجام برسد.
وی در تشریح شاخص‌های پروژه‌های سال جاری گفت: اتمام و به مرحله بهره‌برداری رساندن پروژه‌ها تا پایان دولت تدبیر و امید و همچنین مشارکتی بودن و بهره‌گیری از ظرفیت ماده ۵ و ۶ از جمله این شاخص‌هاست.
استاندار خراسان جنوبی اظهار داشت: در طول عمر پر برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، سرمایه‌گذاری بسیار سنگینی در بحث زیرساخت‌های روستایی صورت پذیرفته که بسیار مایه فخر و مباهات است.
وی ادامه داد: برقدار شدن صد درصد روستاها و گازدار شدن روستاهای استان تا پایان دولت تدبیر و امید تنها گوشه‌ای از این خدمات ارزشمند است.
معتمدیان گفت: دستگاه‌ها مکلفند همزمان با توسعه زیرساخت‌ها به اشتغال پایدار روستایی نیز توجه ویژه داشته باشند تا ضمن معکوس کردن مهاجرت به روستاها، از حاشیه‌نشینی در شهرها و آسیب‌های اجتماعی احتمالی جلوگیری شود.
وی درخصوص طرح‌های مختلف ویژه مناطق روستایی گفت: برای توسعه همه‌جانبه روستاها و ایجاد اشتغال پایدار در آنها طرح‌های مختلفی نظیر نصب پنل‌های خورشیدی، توسعه صنایع دستی و تبدیل استان به هاب منطقه ای شتر در جریان است.
استاندار خراسان جنوبی از طرح خوشه‌های صنایع دستی به عنوان طرحی زودبازده و اشتغالزا نام برد و افزود: براساس این طرح در هر شهرستان یکی از صنایع دستی که از بیشترین ظرفیت برخوردار است به عنوان طرح محوری مورد حمایت قرار می گیرد.
وی تصریح کرد: در خوشه‌های صنایع دستی با سرمایه‌گذاری محدود می‌توان اشتغالزایی فراوانی رقم زد.
در این جلسه معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار و مدیران کل حوزه عمرانی استانداری نیز گزارش مبسوطی درخصوص راه‌های دستیابی به جهش تولید در این حوزه را ارائه کردند.
ستاد برنامه‌ریزی و راهبری جهش تولید استان خراسان جنوبی در پی نامگذاری سال ۱۳۹۹ به نام «جهش تولید» از سوی مقام معظم رهبری، اوایل امسال راه‌اندازی شد و تاکنون به ریاست استاندار در حوزه‌های کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و طرح‌های حوزه عمرانی تشکیل شده است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان جنوبی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان جنوبی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today
آخرین خبر خراسان جنوبی در سروش :
http://eitaa.com/joinchat/159514624C135faa8fb7