ایرنا/ معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان البرز گفت: خرید تضمینی ۱۰۰ تن گوشت مرغ از مرغداران این استان در هفته گذشته انجام و به سردخانه ها منتقل شد.

مجتبی تقی زاده معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان البرز افزود: این خرید تضمینی با هدف حمایت از واحدهای مرغداری با قیمت هر کیلوگرم ۱۲ هزار و ۷۰۰ تومان انجام شد.
وی بیان داشت: در استان البرز سه کشتارگاه در زمینه کشتار طیور خریداری مشارکت دارند.
تقی زاده به کاهش قیمت مرغ در روزهای اخیر اشاره کردو گفت : کاهش تقاضا سبب پایین آمدن قیمت مرغ شده که در این شرایط سازمان جهاد کشاورزی اقدام به خرید مرغ از واحدهای مرغداری می کند.
وی افزود: طی یک ماه آینده همزمان با ماه مبارک رمضان تقاضای مردم برای مصرف مرغ بیشتر می شود که مرغ های خریداری شده در شرایط بالا رفتن تقاضا در اختیار مردم قرار می گیرد.
معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان البرز خرید تضمینی را به منظور تنظیم بازار دانست و اضافه کرد:‌ این محصولات ذخیره شده ممکن است صادرات شود.
ظرفیت واحدهای مرغ گوشتی استان البرز در کل چهار میلیون و ۷۰۰ قطعه است ولی تولید فقط با ۶۰ درصد این ظرفیت انجام می شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان البرز را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر البرز در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAD7vghQEyylArDddOA
آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday
آخرین خبر البرز در سروش :
http://sapp.ir/Alborz.online
آخرین خبر البرز در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162463744C6827f642af