ایرنا/ مدیر عامل شرکت آب‌منطقه‌ای لرستان گفت: تاکنون بیش از ۱۰۰ کیلومتر از طول رودخانه‌های لرستان در۱۰۰ نقطه اضطراری و اولویت‌دار با هدف کاهش احتمالی خسارات ناشی از سیل لایروبی شده است.

محمد میرزایی، مدیر عامل شرکت آب‌منطقه‌ای لرستان اعلام کرد: در ۱۶۴ نقطه از استان شامل ۳۶ پروژه بازسازی تاسیسات آبی، ۳۷ طرح ایستگاه هیدرومتری و ۹۱ بازه کاری مهندسی رودخانه مشغول فعالیت هستیم و در مجموع تاکنون بیش از ۱۰۰ کیلومتر از نقاط اضطراری و اولویت‌دار رودخانه‌های سطح استان لایروبی شده است.
وی اظهار داشت: پس از هماهنگی های لازم با مدیران ادارات منابع آب شهرستان های تابعه و بازدیدهای میدانی و استفاده از ظرفیت مهندسین مشاور، ابتدا نقاط اضطراری و اولویت دار شناسایی و عملیات اجرایی لایروبی انجام شده است.
وی اظهار داشت: پیشرفت فیزیکی پروژه‌های سیل از ۲۰ تا ۱۰۰ درصد متغیر است و طرح های زیادی از جمله ۱۰۰ کیلومتر لایروبی که جز تعهدات‌ بوده انجام گرفته است.
میرزایی ادامه داد: همچنین پروژه‌های ساماندهی روستاهای چم دیوان، زوراندول، افرینه، جلگه، روبند، پیچ بابابهرام، اردوگاه ملاوی، گل‌گل و تیمورآباد به طور ۱۰۰ درصد به اتمام رسیده و کل اعتبارات سیل تا پایان سال مالی به طور کامل جذب می‌شود.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان لرستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر لرستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAER79gyRIBxjXujBsw
آخرین خبر لرستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_today
آخرین خبر لرستان در سروش :
http://sapp.ir/Lorestan.Online
آخرین خبر لرستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157614080C3b49475ad9