باشگاه خبرنگاران/ سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۸ مورد جدید به آمار مبتلایان کرونا در استان کرمان افزوده شد که با این آمار تعداد مبتلایان به ۴۱۲ نفر رسید.

مهدی شفیعی، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: از ۱۶۳ مورد نمونه ارسال شده برای آزمایشگاه تست، ۱۸ نفر با متوسط سن ۵۶ سال در ۲۴ ساعت گذشته مثبت شده است.
وی با بیان اینکه این ۱۸ نفر شامل هفت مورد بستری و هشت مورد اطرافیان بیمار مثبت شده، دو بیمار سرپایی که یک مورد آن کودک بوده و دو مورد پرسنل بوده است، افزود: از این تعداد چهار مورد مرد و ۱۴ مورد زن گزارش شده است.
شفیعی گفت: از حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان ۱۴ نفر شامل یک نفر از شهرستان زرند و ۱۳ نفر از شهرستان کرمان، حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان یک نفر، حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت یک نفر، حوزه دانشگاه علوم پزشکی بم یک نفر و حوزه دانشکده علوم پزشکی سیرجان یک نفر گزارش شده است.
وی با بیان اینکه تعداد کل موارد مثبت کرونا در استان کرمان از ابتدای اپیدمی تاکنون به ۴۱۲ نفر رسیده است، افزود: تعداد کادر درمان مبتلاشده از ابتدا تاکنون ۳۹ مورد و طی ۲۴ ساعت گذشته تست دو مورد از پرسنل مثبت شده است.
شفیعی با اشاره به تفکیک نمونه‌های مثبت شده بر اساس دانشگاه‌ها و دانشکده علوم پزشکی استان از ابتدا تاکنون بیان کرد: در دانشگاه علوم پزشکی کرمان ۳۰۷ مورد، دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان۴۶ مورد، دانشگاه علوم پزشکی جیرفت ۲۱مورد، دانشگاه علوم پزشکی بم ۲۴ مورد، دانشکده علوم پزشکی سیرجان ۱۴ نمونه مثبت اعلام شده است.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان اظهار کرد: متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته یک نفر مرد در حوزه دانشگاه‌های علوم پزشکی کرمان به دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده است.
وی افزود: در مجموع از ابتدا تاکنون ۴۵ نفر در استان کرمان به دلیل ابتلا به کووید ۱۹ جان خود را از دست داده اند.
شفیعی در ادامه به تعداد ترخیص‌ها اشاره و بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۹ نفر از بیمارستان‌های استان ترخیص شدند که در مجموع تعداد ترخیص شده ۲۳۸ مورد است.
وی افزود: تعداد افراد بستری در بیمارستان‌ها به علت ابتلا به کووید ۱۹ از ابتدا تاکنون ۳۲۰ نفر و ۳۷ نفر هم اکنون در بیمارستان‌های استان کرمان بستری هستند.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: در حال حاضر چهار نفر در آی سی یو بستری هستند و ۱۸ نفر در نقاهتگاه حضور دارند.
شفیعی افزود: افراد بستری در بیمارستان‌ها به دلیل بیماری حاد تنفسی از ابتدای اسفند سال گذشته تا به امروز ۲۲۱۳ مورد و طی ۲۴ ساعت گذشته ۷۳ مورد اعلام شده است.
وی گفت: تعداد موارد مشکوک به کرونا از ابتدای اسفند سال گذشته تا به امروز ۱۶۲۹ مورد و طی ۲۴ ساعت گذشته ۷۰ مورد بوده است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP3fmFSR0n-eZvyCw
آخرین خبر کرمان در سروش :
http://sapp.ir/kerman.online
آخرین خبر کرمان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155910144Cd456bcdf00