باشگاه خبرنگاران/ فعالان اقتصادی و خیران هرمزگانی، مجموعه‌ای از تجهیزات و امکانات پزشکی را به ارزش یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان، به مراکز درمانی استان، اهدا کردند.

فعالان اقتصادی و خیران، هرمزگانی از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور مجموعه‌ای از تجهیزات و امکانات پزشکی را به ارزش یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان، به مراکز درمانی استان، برای مقابله با ویروس کرونا اهدا کردند.
رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بندرعباس طی گزارشی اقدامات اتاق بازرگانی بندرعباس در زمینه تامین تجهیزات مورد نیاز مراکز درمانی استان در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا را تشریح کرد.
محمدرضا صفا افزود: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور فعالان اقتصادی استان هرمزگان سهم قابل توجهی در مهار این ویروس با تامین تجهیزات مورد نیاز مراکز درمانی به خود اختصاص داده اند.
وی گفت: فعالان اقتصادی استان هرمزگان به عنوان سربازان اقتصادی از ابتدای شیوع این بیماری در استان کادر درمان را با حمایت‌های خود تنها نگذاشتند و این حمایت‌ها تا مهار کامل این ویروس ادامه خواهد یافت.
رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بندرعباس ادامه داد: با توجه به اینکه اتاق بازرگانی بندرعباس به عنوان معین تجار و استان در جمع آوری کمک برای مبارزه با ویروس کرونا انتخاب شده است، تجار بدون لحظه‌ای درنگ با حمایت‌های مالی خود در راستای تامین بخشی از تجهیزات مورد نیاز کادر درمانی استان همدلی و همبستگی خود را به مردم و مسوولان اعلام داشتند.
صفا با بیان اینکه این کمک‌ها که در چندین مرحله روانه مراکز درمانی استان شده است شامل شیلد محافظ صورت، دستکش، عینک یک بار مصرف، لباس یک بار مصرف بوده است، اضافه کرد: اهدا سه دستگاه ونتیلاتور تنفسی توسط بازرگانان لنگه و قشم، تامین ۴۹۷ لباس مخصوص اتاق عمل، ۳۶۰ دستگاه عینک محافظ، ۱۱ دستگاه تست اکسیژن خون، ۴۳ دستگاه تب سنج گویا، پنج هزار متر پارچه جهت تولید ماسک و مایع ژل‌های ضدعفونی کننده خارجی نیز از بخشی از کمک‌های فعالان اقتصادی استان برای تامین نیاز کادر درمانی استان بوده است.
وی افزود: همچنین بخش دیگر این کمک‌ها در قالب کمپین نفس که روز گذشته در بیمارستان‌های قشم، لنگه، بندرعباس، میناب و جاسک توزیع شد شامل ۲۵ عدد ترمومتر، ۵ عدد اکسی متر، ۲۵۸۰ عدد ماسک N ۹۵ و ۲۵۰۰ جفت دستکش معاینه بوده است.
رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بندرعباس همچنین در ادامه یک بار دیگر ضمن قدردانی از استاندار هرمزگان به پاس همراهی و حمایت از بخش خصوصی و قدردانی ویژه از زحمات شبانه روزی کادر درمانی استان اظهار داشت: اتاق بازرگانی به عنوان پارلمان بخش خصوصی، همواره در مباحث اجتماعی دغدغه‌مند بوده است و ما فعالان اقتصادی تا مهار کامل این بیماری در کنار مردم، مسوولان و کادر بهداشتی استان هرمزگان خواهیم ماند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان هرمزگان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر هرمزگان در تلگرام:
https://t.me/joinchat/AAAAAEMf_BpioJfkQL_L2A
آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today
آخرین خبر هرمزگان در سروش :
http://sapp.ir/Hormozgan.Online
آخرین خبر هرمزگان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159907840C378e037121