باشگاه خبرنگاران/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: تعداد بیماران مبتلا کرونا در سیستان و بلوچستان به ۳۷۶ نفر رسید.

هاشمی شهری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان اظهار کرد: تا ظهر امروز جمعه بیست و دوم فرودین ماه ۱۳۹۹، موارد مثبت آزمایشگاهی کووید-۱۹ در سیستان و بلوچستان با پنج مورد افزایش به ٣٧۶ نفر رسید.
وی افزود: از مجموع بیماران با آزمایش مثبت کرونا تاکنون ٢٢٢ نفر پس از دریافت درمان‌های تخصصی بهبود یافته اند و یا دوره نقاهت بیماری را سپری می‌کنند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ادامه داد: متاسفانه تاکنون ٣١ نفر از عزیزان هم استانی با نتیجه آزمایش مثبت کرونا فوت کرده اند.
هاشمی شهری گفت: تعداد موارد مثبت در شهرستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ٢۵٧ نفر، در شهرستان‌های تحت پوشش دانشگاه زابل ٨۴ نفر و در شهرستان‌های تحت پوشش دانشگاه ایرانشهر ٣۵ نفر است.
وی تصریح کرد: تعداد بیماران بستری شده باعلائم تنفسی حاد که شامل انواع عفونت‌های ویروسی، میکروبی، بیماری‌های التهابی و موارد مشکوک به کرونا هستند نیز تا این روز به ١۶٢١ نفر رسیده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان افزود: خوشبختانه ۱۲۹۱ نفر از مجموع بیماران تنفسی حاد نیز از بیمارستان ترخیص شده اند، امّا ١۵١ نفر از این عزیزان هم جان خود را از دست داده اند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در سروش :
http://sapp.ir/zahedan.online
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c