باشگاه خبرنگاران/ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایرانشهر گفت: ۱۳۷ مرکز و مکان عمومی در جنوب سیستان و بلوچستان از ابتدای امسال تاکنون به دلیل عدم همکاری در قطع زنجیره ویروس کرونا پلمب شدند.

فرهاد دادگر، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایرانشهر اظهار کرد: در راستای اجرای دستورالعمل‌های ابلاغی ستاد ملی کرونا از سوی گروه سلامت محیط و کار وزارت بهداشت به دانشگاه‌های علوم پزشکی، بازرسان بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر از ابتدای امسال تاکنون ۶ هزار و ۵۶۲ بازدید از فروشگاه‌های موادغذایی و سه هزار و ۷۲ بازدید از اماکن عمومی جنوب سیستان و بلوچستان انجام دادند.
وی ادامه داد: ۳۸۵ کیلوگرم انواع مواد غذایی از سطح اماکن عمومی جمع آوری، ۱۴۵۳ مرکز تعطیل و ۱۳۷ مکان عمومی به دلیل عدم همکاری در قطع زنجیره کرونا در جنوب سیستان و بلوچستان پلمب شدند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گفت: بازرسان بهداشت محیط این دانشگاه در جهت حفظ سلامت شهروندان، نظارت مستمر بر سطح مراکز و اماکن عمومی دارند و با افرادی که به اخطاریه‌های بهداشتی توجه نکنند و سلامت مردم را به خطر بیندازند طبق قانون با آن‌ها برخورد می‌شود.
وی بیان کرد: کارشناسان بهداشت به طور شبانه روز در سطح مراکز و اماکن در حال بازدید هستند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف طبق قانون با متخلفان برخورد خواهد شد.
دادگر اظهار کرد: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی موارد را از طریق سامانه ۱۹۰ وزارت بهداشت مطرح تا در اسرع وقت بازرسان بهداشت محیط موارد را پیگیری کنند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در سروش :
http://sapp.ir/zahedan.online
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c