مهر/ مدیرکل هواشناسی لرستان، گفت: طی ساعات بعدازظهر امروز جمعه تا اواخر وقت، در همه نقاط استان علاوه بر ابرناکی، شاهد رگبار باران، رعد و برق و تندبادهای شدید خواهیم بود.

بهروز مرادپور، مدیرکل هواشناسی لرستان اظهار داشت: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی، طی ساعات بعدازظهر امروز تا اواخر وقت با تشکیل توفان‌های تندری و وجود شرایط همرفتی در همه نقاط استان علاوه بر ابرناکی شاهد رگبار باران و رعد و برق و تندبادهای شدید خواهیم بود، که با توجه به شدت بارش در برخی از نقاط سبب آب گرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن مسیل‌ها و ایجاد رواناب سطحی می‌شود.
وی، گفت: فردا با تغذیه رطوبتی اندک در اغلب نقاط استان بارش‌هایی به صورت پراکنده، گاهی رعد و برق همراه با وزش بادهای شدید لحظه‌ای پیش بینی می‌شود.
مدیرکل هواشناسی لرستان، افزود: با افزایش شاخص‌های ترمودینامیکی طی امروز و فردا برای اغلب نقاط استان رخداد پدیده تگرگ و صاعقه وجود دارد.
مرادپور، تصریح کرد: همچنین در ساعاتی از امروز و فردا نیز برای اغلب نقاط استان پدیده گرد و غبار به همراه کاهش میدان دید افقی پیش بینی می‌شود.
وی، عنوان کرد: از روز یکشنبه تا روز سه شنبه رشد ابر و در مناطق بادخیز افزایش سرعت وزش باد پدیده‌های غالب آسمان استان خواهند بود و از نظر نوسانات دمایی طی ۴۸ ساعت آینده دماهای کمینه و بیشینه کاهش می‌یابند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان لرستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر لرستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAER79gyRIBxjXujBsw
آخرین خبر لرستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_today
آخرین خبر لرستان در سروش :
http://sapp.ir/Lorestan.Online
آخرین خبر لرستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157614080C3b49475ad9