ایرنا/ رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل از اجرا و احداث پروژه تونل در مسیر راه خلخال - اسالم و حذف گردنه صعب‌العبور الماس واقع در این مسیر کوهستانی و برفگیر منطقه جنوب این استان خبرداد.

داود شایقی، رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل اظهار کرد: برای اجرای این پروژه حیاتی ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار اولیه در سال جاری از محل اعتبارات سفر رییس‌جمهوری به استان تخصیص یافته و عملیات اجرایی آن تابستان امسال آغاز خواهد شد.
شایقی با بیان اینکه احداث تونل گردنه سخت و بلند الماس در جنوب استان اردبیل یکی از آرزوهای دیرینه مردم خلخال برای سهولت در تردد به استان گیلان در فصول سرد سال و زمان بارش برف است، اظهارداشت: استاندار اردبیل توجه ویژه‌ای به اجرای این پروژه دارد.
وی همچنین با اشاره به اینکه تکمیل طرح‌های راه‌سازی بزرگ و مهم منطقه جنوب استان اردبیل مورد توجه استانداری اردبیل است، گفت: در کنار اجرای این پروژه تامین اعتبار لازم جهت ادامه عملیات اجرایی پروژه احداث راه اصلی خلخال ،کلور ، درام به منجیل نیز جزو اولویت‌های کاری سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان است.
شایقی در زمینه اولویت طرح‌ها و پروژه‌های استان و ضرورت تکمیل آنها افزود: در کنار تکمیل راه‌آهن اردبیل به عنوان اولویت اصلی، احداث بزرگراه، احداث بیمارستان، توسعه و تجهیز امکانات در بخش کشاورزی بویژه سامانه آبیاری نوین و تکمیل طرح‌های آب و خاک و همچنین توجه به زیرساخت‌ها در بخش شهرک‌های صنعتی و کمک به اجرای طرح‌های فرهنگی در اولویت قرار دارد.
او تشریح کرد: در کنار تکمیل راه‌آهن اردبیل تا تیرماه سال ۱۴۰۰ احداث و افتتاح سالانه ۵۰ کیلومتر بزرگراه و احداث پنج پیست اسکی و همچنین تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام عمرانی در بخش‌های مختلف بویژه در بخش راه‌سازی در سال جاری مدنظر دستگاه‌های مختلف اجرایی استان است.
شهرستان خلخال، استان اردبیل را به استان گیلان متصل می‌کند، جاده خلخال - اسالم و خلخال - پونل ۲ راه ارتباطی استان‌های اردبیل و گیلان است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabiltoday
آخرین خبر اردبیل در سروش :
https://sapp.ir/Ardebil.online
آخرین خبر اردبیل در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155975680Ca4c0334253