ایرنا/ رییس سازمان جهاد کشاورزی همدان با اشاره به بارش گسترده تگرگ در سراسر این استان گفت: درختان میوه زودگل و کشت‌های کلزا و گندم در برابر رگبار تگرگ دوام نیاورده و آسیب دیده‌اند که میزان آن در حال پایش و بررسی است.

منصور رضوانی جلال، رییس سازمان جهاد کشاورزی همدان اظهار داشت: از شب گذشته شاهد رعد برق و ریزش وسیع تگرگ در تمام مناطق استان بودیم و بررسی های اولیه ما از آسیب دیدگی بخشی از باغ‌ها و زراعت استان حکایت دارد.
وی اضافه کرد: بی تردید درختان میوه تک هسته ای و زودگل مانند زردآلو و بادام زیر رگبار تگرگ تاب نیاورده و بیشترین آسیب را متحمل شده اند.
رضوانی جلال گفت: علاوه بر باغ‌های استان، کشت کلزا و گندم که به مرحله چند برگی رسیده اند نیز زخمی شده و میزان خسارت وارد آمده در حال بررسی است.
رییس سازمان جهادکشاورزی همدان خاطرنشان کرد: در این شرایط از کشاورزان و باغداران کاری ساخته نیست اما هشدارها و توصیه لازم برای ایجاد برخی پوشش های محافظ به آنها داده شده است.
وی با بیان اینکه طبق پیش بینی هواشناسی ریزش تگرگ ادامه دارد، افزود: در صورت تداوم این شرایط باید منتظر ضرر و زیان های بیشتری بر بخش کشاورزی استان باشیم.
به گفته رضوانی جلال اگر سرمای بهار شدت یابد و دمای هوا به زیر صفر برسد باید سرمازدگی محصولات زراعی و باغی را هم به خسارت تگرگ اضافه کنیم.
رییس سازمان جهادکشاورزی همدان با اشاره به اینکه زراعت و باغداری این استان همواره در معرض خطر سرمازدگی، تگرگ و سیل بوده است از کشاورزان خواست علاوه بر جدی گرفتن توصیه های هواشناسی به محتوای پیامک‌های آموزشی که برای آنها ارسال می کنیم توجه کنند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان همدان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today
آخرین خبر همدان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156565504C352376155e