ایرنا/ مسئول واحد فراهم‌آوری اعضای پیوندی مرکز آموزشی درمانی الزهرا(س) اصفهان گفت: شیوع بیماری کرونا در اواخر بهمن و ماه اسفند سال گذشته، آمار اهدای عضو از بیماران مرگ مغزی در این استان را کاهش داد.

مریم خلیفه‌سلطانی، مسئول واحد فراهم‌آوری اعضای پیوندی مرکز آموزشی درمانی الزهرا(س) اصفهان اظهار کرد: تعداد بیماران مرگ مغزی که در سال گذشته از آنها اهدای عضو صورت گرفت ۴۲ نفر بود که نسبت به سال ۹۷ که ۴۹ مورد بود، کاهش یافته است.
وی با تاکید بر اینکه در زمان حاضر و تا اطلاع ثانوی هرگونه پیوند عضو به‌دلیل شیوع بیماری کرونا ممنوع است، خاطرنشان کرد: این کار از اواخر بهمن سال گذشته در اصفهان ممنوع شد و با توجه به اینکه میزان اهدای عضو از افراد مرگ مغزی در ماه‌های پایانی سال بیشتر است، نقش به سزایی در کاهش آمار داشت.
خلیفه‌سلطانی تصریح کرد: اواخر بهمن و ماه اسفند سال گذشته موارد بسیاری از مرگ مغزی با قابلیت اهدای عضو در استان داشتیم؛ اما پیوند عضو ممنوع بود حتی برخی خانواده‌ها خودشان خواهان اهدای عضو بودند که این کار میسر نبود.
وی با اشاره به اینکه از بیماران مرگ مغزی در اصفهان در سال گذشته ۶۲ کلیه، ۱۲ کبد و ۲ قلب به بیماران نیازمند پیوند شد، اظهار کرد: ۶۱ مورد پیوند کلیه از افراد زنده نیز در سال گذشته ثبت شد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اصفهان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اصفهان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAVvljM8cx5YSbB1w
آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today
آخرین خبر اصفهان در سروش :
https://instagram.com/isfahan_today
آخرین خبر اصفهان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/154796032C2c55b66f18