باشگاه خبرنگاران/ پارسال ۳۵ نفر به علت مسمومیت با گاز مونواکسید کربن در مازندران جان باختند.

علی عباسی، مدیرکل پزشکی قانونی مازندران گفت: ۳۵ نفر پارسال بر اثر مسمومیت با گاز مونواکسید کربن جان خود را از دست دادند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۵ درصد کاهش یافت.
وی افزود: شهرستان‌های ساری با ۸ و نور با ۵ بیشترین فوتی و شهرستان‌های بابلسر و بابل هر کدام با یک فوتی کمترین مسمومیت با گاز مونواکسید کربن را داشتند.
مدیرکل پزشکی قانونی مازندران با اشاره به غیر بومی بودن ۱۸ نفر از کل فوت‌شدگان گفت: بیشترین فوتی با ۸ نفر در آذر ماه به ثبت رسید به طوری‌که ماه‌های تیر، مرداد و شهریور گزارشی از مسمومیت با گاز به ثبت نرسید.
عباسی افزود: اطلاع‌رسانی و آگاهی عمومی به شیوه‌های مختلف می‌تواند برای کاهش تلفات انسانی بسیار موثر باشد و رسانه‌ها می‌توانند نقش ویژه‌ای در اطلاع‌رسانی و کاهش تلفات ناشی از مسمومیت با گاز مونواکسید کرین ایفا کنند.
مدیرکل پزشکی قانونی مازندران گفت: پیگیری‌ها، هشدار و بیان آمار مسمومیت با گاز از طرف خبرگزاری، رسانه ملی و سایت‌های مجازی استان در کاهش این آمار موثر بود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مازندران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر مازندران در تلگرام :
http://T.me/joinchat/AAAAAECg77_wr3btFfTRpQ
آخرین خبر مازندران در اینستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today
آخرین خبر مازندران در سروش :
http://sapp.ir/Mazandaran.Online
آخرین خبر مازندران در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157483008Caead0dc3a9