فارس/ رییس اداره مدیریت بحران و کاهش مخاطرات طبیعی جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی از وارد شدن خسارت بیش از 263 میلیارد ریالی ناشی از وقوع تگرگ و سرمازدگی به اراضی زراعی و باغی استان در فروردین ماه سال جاری خبر داد.

امیر ساوجی، رییس اداره مدیریت بحران و کاهش مخاطرات طبیعی جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی اظهار کرد: با توجه به برآوردهای اولیه خسارات ناشی از وقوع تگرگ و سرمازدگی، به اراضی کشاورزی شهرستان‌های میاندوآب، خوی، شاهین‌دژ و سردشت بیشترین میزان خسارت وارد شده است.
وی افزود: بیشترین میزان خسارت سرمازدگی مربوط به محصولات باغی در شهرستان‌های شاهین‌دژ و میاندوآب در سطح یک هزار و 577 هکتار گزارش شده است.
رییس اداره مدیریت بحران و کاهش مخاطرات طبیعی جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی تصریح کرد: تگرگ نیز در سطح ۵۵ هکتار از محصولات زراعی و 2 هزار و 184 هکتار از محصولات باغی از جمله درختان هسته‌دار واقع در شهرستان‌های خوی، میاندوآب، مهاباد، سردشت و شاهین‌دژ خسارت وارد کرده است.
ساوجی بر لزوم بیمه محصولات کشاورزی توسط کشاورزان تأکید کرد و گفت: هر ساله در اوایل بهار انواع مخاطرات جوی شامل سرمازدگی، سیل، تگرگ خسارت‌هایی را به کشاورزان و دامداران وارد می‌کند، ویژگی طبیعت بر این است که بسیاری از حوادث قابل پیش‌بینی نیستند، بنابراین از کشاورزان انتظار می‌رود نسبت به بیمه محصولات خود اهتمام بیشتری داشته باشند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان غربی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان غربی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAELz0XoXS28pvvtZPA
آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today