مهر/ رئیس اداره امور عشایری دامغان با بیان اینکه تنها ۱۰ درصد دام عشایر این شهرستان بیمه هستند، گفت: بارندگی به ۸۰ درصد مسیر کوچ و راه عشایر دامغان خسارت زد.

خسرو نبیلی، رئیس اداره امور عشایری دامغان ضمن بیان اینکه در اثر بارندگی فروردین و اردیبهشت امسال به ۸۰ درصد مسیر کوچ و راه عشایری دامغان خسارت وارد شده است، اظهار کرد: درمجموع این بارندگی‌ها به ۱۷۰ کیلومتر مسیر کوچ و ۶۷۰ کیلومتر راه عشایری دامغان خسارت زده است.
وی با بیان اینکه همه‌ساله مرمت راه‌های عشایری در دستور کار قرار دارند، افزود: میزان خسارت وارده به مسیر کوچ و راه عشایر در دامغان بر اساس بررسی و برآوردهای کارشناسان این اداره یک هزار و ۱۷۰ میلیون ریال اعلام شد.
رئیس اداره امور عشایری دامغان با اشاره به وجود جمعیت ۴۰۸ خانواری شامل دو هزار نفر عشایر در این شهرستان، اظهار داشت: کلاته رودبار، دیباج، تویه دروار، آستانه، نم که، آهوانو، رشم، بادله کوه، شورتنگه و حسینان از مناطقی که عشایر دامغان در آن حضور دارند.
نبیلی با بیان اینکه ۱۰ درصد از دام‌های عشایر در دامغان بیمه هستند که متأسفانه سال گذشته براثر بارش باران و جاری شدن سیل یک هزار و ۵۰۰ دام عشایر از بین رفتند، تصریح کرد: سال گذشته با پیگیری اداره امور عشایری دامغان یک میلیارد تومان خسارت به عشایر پرداخت شد.
وی با بیان اینکه عشایر دامغان ۱۶۰ هزار رأس دام در اختیار دارند، افزود: باید گفت بیمه شدن دام‌ها یک امری ضروری در مواقع بحران محسوب می‌شود تا عشایر بتوانند خسارت خود را با بیمه شدن دام‌ها طلب کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today