باشگاه خبرنگاران/ رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دامغان گفت: پنج اثر تاریخی و طبیعی شهرستان در سال گذشته به ثبت ملی رسید.

مهدی قاسمی رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دامغان اظهار کرد: آثار ثبت شده شهرستان دامغان در سال ۹۸ شامل چهار اثر طبیعی و یک بنای خشتی و تاریخی است.
وی افزود: چهار اثر طبیعی شهرستان دامغان شامل سه درخت چنار قدیمی در مجموعه گردشگری چشمه علی و چنار کهنسال روستای تویه دروار است و یک اثر تاریخی نیز بنای خشتی منتسب به منوچهری دامغانی است.
قاسمی اضافه کرد: امسال ثبت قلعه علی آباد مطلب خان، آب انبار روستای سبحان، مسجد روستای سبحان و شترخان روستای علی آباد، به ثبت می‌رسند.
رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دامغان ادامه داد: سالانه هر استان و شهرستان سهمیه‌ای برای ارائه آثار ملموس و ناملموس دارند که در همین راستا، پرونده پنج سهمیه سال آینده شهرستان ارسال شده است.
قاسمی گفت: هم‌اکنون ۳۰ پرونده را برای ثبت ملی در شهرستان درنظر گرفته شده که تایید مقدماتی کمیته ثبت ملی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیز برای این آثار اخذ شده است.
وی گفت: از سال ۹۱ تا ۹۸ هیچ اثر ثبت ملی در شهرستان وجود نداشت و در تلاشیم تا از سال جاری این آثار را دربرنامه کاری قرار دهیم.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today