ایرنا/ مسوول قرارگاه مردمی مقابله با کرونا دامغان گفت: ۲ دستگاه دیالیز به همت کمک‌های خیران شهرستان و دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان به بیمارستان ولایت این شهر اهدا شد.

رضا زارع زاده، مسوول قرارگاه مردمی مقابله با کرونا دامغان بیان کرد: براساس توافق و قرارداد قبلی بین قرارگاه مردمی مقابله با کرونا دامغان و دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان، با تامین بودجه از محل کمک‌های مردمی، مبلغ ۵۲۰ میلیون ریال به حساب دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه استان سمنان به منظور خرید یک دستگاه دیالیز واریز شد که طبق توافق، دانشگاه علوم پزشکی استان نیز خرید دستگاه دوم دیالیز را متعهد شد.
وی ادامه داد: هم‌اکنون ۲ دستگاه دیالیز به منظور ارایه خدمات درمانی به بیماران خاص به بیمارستان دامغان اهدا شده است.
زارع زاده اضافه کرد: با توجه به نظر کارشناسان مربوطه، ارزش واقعی این ۲ دستگاه در بازار آزاد چهار میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال است، اما خرید طبق تعرفه دولتی و با صرف یک میلیارد و ۴۰ میلیون ریال انجام شد.
مسوول قرارگاه مردمی مقابله با کرونا دامغان افزود: از محل کمکهای نقدی مردم تاکنون تجهیزات پزشکی همچون تب‌سنج، ماسک، دستکش، اکسیژن سنج، ادوات کپسول هوا و متعلقات آن به ارزش یک میلیارد ریال به بیمارستان اهدا شده است.
وی گفت: با توجه به وضعیت فعلی و کاهش تعداد بیماران کرونایی در دامغان، قرارگاه مردمی مبارزه با کرونا تصمیم گرفت تا طی روزهای آینده به کار خود پایان دهد و ادامه فعالیت در این زمینه به کمیسیون بهداشت و درمان شورای اسلامی شهر سپرده می‌شود.
زارع زاده خاطرنشان کرد: باقیمانده وجه نقد موجود در حساب مشترک قرارگاه نیز صرف خرید اقلام مورد نیاز و ضروری بیمارستان ولایت می‌شود.
مسوول قرارگاه مردمی مقابله با کرونا دامغان تصریح کرد: پیش از این نیز یک دستگاه ونتیلاتور به ارزش ۲ میلیارد و ۵۳۰ میلیون ریال توسط یکی از خیران قرارگاه مردمی خریداری و در اختیار بیمارستان ولایت دامغان قرار گرفت.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید: ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید