باشگاه خبرنگاران/ مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان، از لایروبی بیش از ۱۳۰ کیلومتر از رودخانه‌های استان خبر داد.

منصور ستوده، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان، گفت: خوشبختانه با لایروبی رودخانه‌های استان به طول بیش از ۱۳۰ کیلومتر در فروردین امسال مشکلی از جهت سیلاب نداشتیم و توانستیم به‌خوبی آن را مدیریت کنیم.
او اظهار داشت: پس از مطالعه مشاور و هماهنگی‌های لازم با مدیران ادارات منابع آب شهرستان‌های تابعه و بازدید‌های میدانی و استفاده از ظرفیت شورا‌ها و دهیاران روستاها، ابتدا نقاط اولویت‌دار شناسایی و عملیات اجرایی لایروبی انجام شد.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان بیان کرد: تعداد ۲۲۱ پرونده مربوط به تصرف بستر و حریم رودخانه، با پیگیری و همکاری دستگاه قضایی منجر به آزادسازی حدود ۸۵ کیلومتر از این رودخانه‌ها در استان شده است.
ستوده با بیان اینکه از ابتدای سال آبی جاری تاکنون به میزان ۴۵۶ میلی‌متر بارندگی در استان داشتیم که نسبت به میانگین بلندمدت ۳۸ درصد افزایش یافته است، افزود: حجم ذخیره مخزن سد اکباتان در حال حاضر به ۳۵ میلیون مترمکعب است که به میزان ۱۰۰ درصد حجم مخزن سد را تشکیل می‌دهد.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان ادامه داد: حجم ذخیره آب در مخزن سد کلان ملایر ۴۴ میلیون مترمکعب و در سد سرابی ۹ میلیون متر مکعب بوده و ۱۰۰ درصد پر آب هستند.
او ادامه داد: از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد ۶۵ حلقه از چاه‌های غیرمجاز و دارای حکم قضایی با حجم آب صرفه‌جویی شده بیش از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار مترمکعب و عمق انسداد بیش از ۳ کیلومتر پر و مسدود شده است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان همدان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today