ایرنا/ استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به تدابیر و تمهیدات لازم و همچنین گزارش‌های رسیده از انبارهای موجود هیچ گونه کمبودی در زمینه کالاهای اساسی مردم برای روزهای باقی مانده از ماه پرفیض رمضان و همچنین تعطیلات عید فطر امسال در استان وجود ندارد.

حسین کلانتری استاندار کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: اقدامات لازم از سوی متولیان امر در حوزه صنعت و معدن و تجارت و سازمان جهاد کشاورزی در خصوص تامین مایحتاج ضروری مردم از جمله مرغ، برنج، روغن، شکر، گوشت سفید انجام شده است.
وی ادامه داد: بنا به گزارش رسیده از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت هم اینک افزون بر یک هزار و ۳۹۶ تن برنج و شکر در سطح استان تامین شده که ۹۴۸ تن برنج و ۴۴۸ تن نیز شکر است.
کلانتری با بیان اینکه در زمینه تامین این دوکالای ضروری مردم سهم استان به طور ۱۰۰ درصد تحقق یافته است، گفت: همچنین در زمینه تامین گوشت سفید و قرمز نیز مشکلی وجود ندارد.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: قیمت کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم باید به گونه ای تنظیم شود که مجالی برای افراد سودجو به وجود نیاید و ثبات قیمت در استان وجود داشته باشد.
کلانتری خواستار عزم جدی مسئولان و ناظران صنعت، معدن و تجارت و تعزیرات حکومتی برای برخورد جدی با متخلفان و ساماندهی و تنظیم بازار در سطح استان شد و گفت: هر گونه ملاحظه کاری، اغماض و کوتاهی توسط بازرسان موجبات نارضایتی مردم را فراهم خواهد کرد.
وی تاکید کرد: جلوی خروج گندم تولیدی این استان به دیگر نقاط کشور به ویژه به صورت قاچاق و عرضه خارج از شبکه گرفته شود.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد میزان سطح زیرکشت گندم در استان را افزون بر ۱۰۰ هزار هکتار و میزان پیش بینی خرید گندم مازاد بر مصرف کشاورزان در استان را در سال زراعی جاری بیش از ۷۵ هزار تن عنوان کرد.

تفرجگاه ها در تعطیلات عید فطر تعطیل است
استاندار کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: با توجه به وضعیت قرمز بیماری کرونا در برخی استان ها و مناطق جنوبی از جمله استان خوزستان و مراودات و ارتباطات نزدیک عاطفی، قومیتی و همبستگی های اجتماعی مردم کهگیلویه وبویراحمد با این شهرها نیز هشدار داد که مردم باید با دقت، ظرافت، هوشمندی و پرهیز از سفرهای غیر ضروری مراقب موج جدید این ویروس مرموز باشند.
کلانتری یادآور شد: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عنوان رئیس ستاد ملی مدیریت کرونا نیز در تماس تلفنی امروز از احتمال گسترش و روند مراودات مردم شهرهای جنوبی استان کهگیلویه و بویراحمد با برخی شهرهای خوزستان ابراز نگرانی کرد و خواستار توجه ، همراهی و همکاری بیش از پیش مردم این استان شد.
وی بیان کرد: این احتمال وجود دارد که در صورت همراهی نکردن و عدم تعامل مردم در زمینه رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی و توصیه ها و صدور مجوز ستاد ملی مدیریت کرونا محدودیت های تردد در مبادی ورودی برخی شهرها و همچنین برخی سخت گیری ها برای جلوگیری از شیوع مجدد بیماری در استان اعمال شود.
استاندار کهگیلویه وبویراحمد با اشاره به هشدار برخی فرمانداران و شهرداران و عوامل انتظامی مبنی بر حضور و افزایش مسافران از استان های مختلف به ویژه مناطق جنوبی از جمله خوزستان به مناطق تفریحی و تفرجگاهی استان ابراز داشت: موضوع محدودیت های تردد در مبادی ورودی برخی از شهرها را به ستاد ملی اعلام کرده‌ایم.
وی گفت: در صورت تایید و هماهنگی ستاد ملی کرونا نیز تصمیم ها و تمهیدات لازم در این زمینه با قوت اجرا خواهد شد.
کلانتری تصریح کرد: مردم این استان همواره به مهمان نوازی، صمیمیت و ارتباطات عاطفی شهرت دارند ولی به دلیل شیوع و موج جدید این بیماری نیز از هم وطنان درخواست می کنیم تا اطلاع بعدی و رفع خطر بیماری به این استان سفر نکنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today