باشگاه خبرنگاران/ فرماندار شهرستان سرعین گفت: شیوع ویروس کرونا خسارت سنگینی به بخش‌های مختلف حوزه گردشگری سرعین وارد کرده است.

حسن حسن پور، فرماندار شهرستان سرعین گفت: شیوع ویروس کرونا بیش از سایر بخش‌ها حوزه گردشگری را تحت تاثیر قرار داده و خسارات سنگینی در این بخش به شهرستان سرعین وارد کرده است.
او افزود: با توجه به اینکه سلامت مردم در اولویت اساسی است بخش گردشگری شهرستان سرعین اعم از مراکز درمانی و آب‌های گرم از روز‌های نخست شیوع ویروس کرونا اقدام به تعطیلی واحد‌های خود کردند که این امر سبب ضرر و زیان این مراکز شد.
فرماندار سرعین بیان کرد: باید با حمایت‌های لازم از فعالان بخش گردشگری در سطح شهرستان و رفع موانع بر سر راه سرمایه‌گذاران و فعالان در این حوزه بستر رونق فعالیت این افراد و بازگشت گردشگری به وضعیت قبلی را فراهم آوریم.
حسن پور با اشاره به کمبود اعتبارات دولتی تصریح کرد: با توجه به این محدودیت‌ها توسعه و رونق سرمایه‌گذاری‌ها و حمایت از این بخش در راستای حل مشکلات آن‌ها راهکار توسعه شهرستان سرعین به شمار می‌رود.
او از تلاش برای اختصاص اعتبارات مناسب برای بخش گردشگری شهرستان سرعین خبر داد و گفت: در سال‌های اخیر در بخش میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان اقدامات خوبی انجام شده است که نمونه آن در روستای تاریخی کنزق بوده که با تعریف مسیر جدید گردشگری، ماندگاری مسافران در این شهرستان را افزایش خواهد داد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today