ایرنا/ مدیرکل هواشناسی استان زنجان گفت: هوای زنجان از بعداز ظهر امروز دوشنبه با رعد و برق شدید، گاهی با رگبار باران و احتمال وقوع تگرگ، مواجه خواهد شد.

رسول همتی، مدیرکل هواشناسی استان زنجان اظهار کرد: این وضعیت جوی تا روز پنجشنبه تداوم داشته و اغلب مناطق استان را نیز فرا خواهد گرفت.
وی به مخاطرات احتمالی این پدیده جوی اشاره کرد و اظهار داشت: آسیب به تاسیسات شهری و روستایی و خطوط انتقال نیرو به به سبب وقوع متناوب رعد و برق های شدید، محتمل است.
همتی یه مردم توصیه کرد، از حضور در فضاهای باز، ارتفاعات و مجاورت سازه‌های فلزی مرتفع پرهیز کنند و اقدامات پیشگیرانه جهت جلوگیری از خسارات احتمالی ناشی از رعد و برق نیز به عمل آید.
وی به کمینه و بیشینه دمای رخ داده در ایستگاه های هواشناسی استان در ۲۴ ساعت گذشته اشاره کرد و افزود: طی مدت کمینه و بیشینه دمای هوا در خیرآباد ۷ و ۲۴، سجاس ۸ و ۲۶، دانشگاه زنجان ۹ و ۲۶، زرین رود ۹ و ۲۷، فرودگاه زنجان ۹ و ۲۵، صائین قلعه ۹ و ۲۶، زنجان ۹ و ۲۶، قیدار ۹ و ۲۴، خرمدره ۱۰ و ۲۵، ابهر ۱۰ و ۲۵، نیک پی ۱۰ و ۳۰، گرماب ۱۱ و ۲۷، پری ۱۱ و ۲۷، حلب ۱۱ و ۳۰، دندی ۱۱ و ۲۹، آببر ۱۱ و ۲۷، چورزق ۱۳ و ۲۸، گیلوان ۱۳ و ۲۸ و ماهنشان ۱۴ و ۳۱ درجه سانتیگراد ثبت شد.
در حال حاضر، استان زنجان از ۵۷ ایستگاه هواشناسی برخوردار است که در چهار باب از این ایستگاه‌ها به صورت شبانه روز و چهار ایستگاه دیگر نیز به طور ۱۲ ساعته، کارشناسان حرفه‌ای مستقر هستند و داده‌های وضعیت جوی در مابقی ایستگاه‌های استان نیز به صورت خودکار جمع‌آوری می‌شود.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان زنجان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر زنجان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKRJMt23Y-gW3YJTQ
آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today