مهر/ رئیس گروه پیش بینی هواشناسی یزد با بیان اینکه دمای هوای یزد هم اکنون ۳۴ درجه است، گفت: در روزهای آینده شاهد کاهش موقتی دما در مناطقی از استان خواهیم بود.

سیدعباس میرحسینی، رئیس گروه پیش بینی هواشناسی یزد با اشاره به اینکه امروز با توجه به نفوذ زبانه‌های کم فشار، افزایش دما در استان خواهیم داشت، اظهار داشت: همزمان با کشیده شدن زبانه‌های پرفشار به استان استان در ساعات گرم روز، افزایش ابر و افزایش سرعت باد پیش بینی می‌شود.
وی عنوان کرد: همچنین از بعدازظهر سه شنبه تا اواسط چهارشنبه، با ورود سامانه جدید، کاهش وزش باد نسبتاً شدید با احتمال گرد و خاک، رگبار و رعد و برق پراکنده به ویژه در نیمه غربی استان و کاهش موقتی دما را شاهد خواهیم بود.
میرحسینی بیان کرد: در روزهای پنجشنبه و جمعه نیز با افزایش ارتفاع تراز میانی جو، افزایش دما در استان رخ خواهد داد.
رئیس گروه پیش بینی هواشناسی یزد با بیان اینکه دمای هوای یزد هم اکنون در گرم‌ترین ساعات ۳۴ درجه و در خنک‌ترین ساعات به ۱۹ درجه می‌رسد، یادآور شد: دمای هوا امروز و فردا یکسان خواهد بود اما در روز چهارشنبه دمای هوا با کاهش سه تا چهار درجه‌ای در مرکز استان به ۳۱ درجه می‌رسد اما در برخی مناطق، کاهش دما از شش تا هشت درجه محسوس خواهد بود.
وی ادامه داد: بافق با دمای ۳۸ درجه گرم‌ترین نقطه استان و گاریز و سبزدشت با دمای ۲۸ درجه خنک‌ترین نقاط استان طی امروز و فردا هستند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان یزد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر یزد در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEGzGLxClrDga39YQQ
آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today