باشگاه خبرنگاران/ فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان یزد گفت: بیش از یک هزار متر مربع از اراضی ملی در روستای ده بالای شهرستان تفت حله ید و رفع تصرف شد.

سرهنگ مهدی مختومی، فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان یزد اظهار کرد: بیش از یک هزار مترمربع از عرصه‌های ملی در روستای ده بالای شهرستان تفت، با دستور مقام قضایی و به منظور اجرای احکام قضایی و تبصره ذیل ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل‌ها و مراتع، از دست متصرفان خلع ید و رفع تصرف شد.
او افزود: ارزش ریالی اراضی قلع و قمع و رفع تصرف شده، بیش از ۲۰ میلیارد ریال برآورد شده است.
سرهنگ مختومی با بیان اینکه اراضی ملی به صورت شبانه روزی رصد می‌شوند، تصریح کرد: در مجموع در سال ۹۸ بیش از ۲۴ هکتار از اراضی ملی در شهرستان تفت در قالب تبصره ۱ ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل‌ها و اجرای احکام قضایی، از دست متصرفان خلع ید و رفع تصرف شد.
فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان یزد عنوان کرد: پارسال ۱۱۶ فقره پرونده تخریب و تصرف ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل‌ها و مراتع به مساحت بیش از ۲۵۵ هکتار در عرصه‌های منابع طبیعی این شهرستان تشکیل شد.
سرهنگ مختومی اضافه کرد: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تصرف، تخریب، حریق، دیوارکشی و گودبرداری اراضی ملی از طریق شماره تماس رایگان به ۱۵۰۴ یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان یزد اعلام کنند تا همکاران ما در کمترین زمان ممکن در محل حاضر شوند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان یزد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر یزد در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEGzGLxClrDga39YQQ
آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today