ایرنا/ فرماندار سیروان گفت: سه هکتار از عرصه‌های طبیعی این شهرستان در ارتفاعات کوه چرمین به دنبال آتش‌سوزی غیرعمدی طعمه حریق شد.

جواد رحیمی‌مقدم فرماندار سیروان اظهار داشت: عصر روز گذشته یکشنبه ۲۸ اردیبهشت‌ماه نخستین آتش‌سوزی عرصه‌های طبیعی این شهرستان در سال جاری به وقوع پیوست که در این آتش‌سوزی حدود سه هکتار به صورت سطحی طعمه حریق شده است.
وی یادآور شد: موقعیت این آتش‌سوزی کوه چرمین بود که با تلاش نیروهای منابع‌طبیعی و مردم محلی خاموش شد.
رحیمی‌مقدم علت آتش سوزی را زباله‌سوزی و سرایت آن به عرصه‌های طبیعی عنوان کرد و از آحاد مردم و دوستداران طبیعت خواست: با توجه به شروع گرما در حفظ و نگهداری منابع طبیعی و کشاورزی اهتمام لازم داشته باشند.
فرماندار سیروان تاکید کرد: با توجه به اینکه بیش از ۲ هزار هکتار از مجموع ۶۰ هزار هکتار عرصه‌های جنگلی و مرتعی این شهرستان از نظر وقوع آتش‌سوزی در موقعیت بحرانی و مخاطره فوق بحرانی حریق قرار دارند، مشارکت و همراهی بیش از پیش مردم و رعایت نکات ایمنی به منظور جلوگیری از وقوع آتش‌سوزی و آسیب به جنگل‌ها، مراتع و مزارع کشاورزی ضروری است.
وی اظهار کرد: بنا بر گفته کارشناسان منابع طبیعی در هیچ نقطه‌ای از استان امکان آتش‌سوزی طبیعی (به استثنای صاعقه) وجود ندارد و تقریباً همه آتش‌سوزی‌ها به واسطه سهل‌انگاری افراد صورت می‌گیرد بنابراین آموزش رفتار مناسب مهمترین عامل پیشگیری از آتش‌سوزی است.
رحیمی‌مقدم یادآور شد: سه خط تلفن ۱۱۰، ۱۵۰۴ و ۱۵۴۰ آماده دریافت گزارش‌های مردمی در خصوص بروز آتش سوزی در مراتع و جنگل هاست.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان ایلام را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر ایلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/ilamkhabar_today