ایرنا/ معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای کردستان گفت: برای اتمام و بهره‌برداری چهار سد در دست اجرای این استان، ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

عرفان مومن‌پور معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای کردستان اظهار داشت: سد سیازاخ دیواندره ۸۶ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و پیش‌بینی شده با یک هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار به بهره‌برداری می‌رسد.
وی با بیان اینکه سدهای امیرآباد و رمشت کامیاران در مجموع ۸۷ درصد پیشرفت فیزیکی دارند، اضافه کرد: سد رمشت ۲۵۰ میلیارد ریال و امیرآباد نیز ۵۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای اتمام نیاز دارد.
معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای کردستان با اشاره به اینکه برای اتمام سد چراغ ویس سقز نیز ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است و در حال حاضر ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، افزود: سدهای عباس‌آباد بانه، گاران مریوان و زیویه کامیاران هم بیش از ۹۹ درصد پیشرفت فیزیکی دارند و در واقع به بهره‌برداری رسیده‌اند.
مومن‌پور به پیشرفت ۹۷ درصدی سد سورال دهگلان و در حال اتمام بودن این پروژه اشاره و اظهار کرد: برای بهره‌برداری از سد سنگ سیاه دهگلان ۳۱ میلیارد ریال، سد بانه ۱۲۰ میلیارد ریال و زریوار ۹.۳ میلیارد ریال هزینه شده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online