مهر/ امام‌ جمعه ایلام گفت: برگزاری نماز عید فطر در شهر ایلام و دیگر شهرستان های استان تابع مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا است.

حجت الاسلام الله نور کریمی تبار امام‌ جمعه ایلام اظهار کرد: در خصوص برگزاری نماز عید سعید فطر در مرکز استان و شهرستان های تابعه، تابع نظر و مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا هستیم.
وی افزود: نماز عید سعید فطر به احتمال زیاد در شهر ایلام و شهرستان هایی که از نظر مبتلا به کرونا وضعیت سفید ندارند، برگزار نمی شود.
کریمی تبار عنوان کرد: نماز عید سعید فطر در شهرستان های که از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا سفید اعلام شده است با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزار می شود.
امام جمعه ایلام بیان کرد: افراد روزه دار که به طور قطع، زکات فطره خود را پرداخت می کنند ولی برخی افراد که روزه دار نیستند فکر می کنند که نباید زکات فطره را پرداخت کنند، در حالی که فرقی بین روزه دار و غیر روزه دار در امر پرداخت زکات فطره وجود ندارد و زکات فطره جزئی از روزه است.
وی با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی و فرهنگی همانند سال های گذشته همکاری لازم را در زمینه جمع آوری زکات داشته باشند، افزود: افرادی که نسبت به جمع آوری زکات فطره اقدام می کنند باید ساماندهی شده و از سوءاستفاده برخی سودجویان در خصوص جمع آوری زکات در این ایام خودداری شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان ایلام را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر ایلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/ilamkhabar_today