مهر/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان از ابتلای قطعی دو هزار ۱۳۴ نفر از هم مردم این استان به کروناویروس تا ظهر امروز دوشنبه خبر داد.

فرزین رضاعی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان اظهار کرد: از ابتدای شیوع کروناویروس در استان تا ظهر امروز تعداد دو هزار ۱۳۴ بیمار مبتلای قطعی شناسایی شده است.
وی با اشاره به وضعیت افراد مبتلا در شهرستان‌های استان کردستان، گفت: شهرستان‌های سنندج ۶۴۲ نفر، سقز ۴۳۹ نفر، بانه ۲۳۷ نفر، قروه ۱۹۳ نفر، دیواندره ۱۵۷ نفر، مریوان ۱۱۷ نفر، بیجار ۱۱۵ نفر، کامیاران ۱۱۵ نفر، دهگلان ۹۱ نفر و سروآباد ۲۸ نفر مبتلای قطعی به کروناویروس دارند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان عنوان کرد: از ابتدا تاکنون تعداد کل آزمایشات انجام گرفته در استان کردستان هفت هزار و ۳۵۵ نمونه است که از این تعداد دو هزار ۱۳۴ مورد مثبت، پنج هزار ۰۹۵ مورد منفی و ۱۲۶ مورد اعلام نشده است.
وی به شمار مرگ و میر ثبت شده در استان کردستان، افزود: متأسفانه تاکنون ۱۴۰ نفر از افراد مبتلا به این ویروس در استان کردستان جان خود را از دست داده اند.
رضاعی با اشاره به وضعیت مرگ و میر ثبت شده در شهرستانهای استان کردستان، بیان کرد: ۳۶ نفر در سقز، ۳۲ نفر در سنندج، ۱۹ نفر در قروه، ۱۹ نفر در بانه، ۱۱ نفر در کامیاران، ۹ نفر در بیجار، هفت نفر در مریوان، پنج نفر در دیواندره و دو نفر در دهگلان به دلیل ابتلاء به کروناویروس فوت شده‌اند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل‌های مرتبط دفن شده اند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online