باشگاه خبرنگاران/ جانشین فرمانده انتظامی یزد، از دستگیری متهم ۱۷ ساله که اقدام به کلاهبرداری از ۳۰۰ کارت بانکی کرده بود، خبرداد.

سرهنگ محمدرضا هاشمی‌فر، جانشین فرمانده انتظامی یزد گفت: پلیس فتا با شکایت تعدادی از شهروندان بررسی موضوع کلاهبرداری افرادی از کارت بانکی آن‌ها را در دستور کار قرار داد.
او افزود: با هشیاری پلیس و اخذ مجوز قضایی متهم ۱۷ ساله و همدست او را دستگیر و سه دستگاه لپ‌تاپ، ۱۳ دستگاه گوشی موبایل و چندین قطعه سیم کارت با هویت‌های نامعلوم کشف و ضبط کردند.
جانشین فرمانده انتظامی یزد ادامه داد: شیوه کلاهبرداری متهمان این گونه بوده که با نصب اپلیکیشن‌های کلاهبرداری و هدایت طعمه‌های خود به درگاه جعلی‌بانکی (فیشینگ) اقدام به برداشت پنج میلیارد ریال از ۳۰۰ کارت بانکی کرده بودند.
او ادامه داد: متهمان ابتدا با ایجاد صفحات جعلی در فضای مجازی اطلاعات بانکی کاربران را سرقت و از طریق دسترسی به حساب‌ها اقدام به خرید اینترنتی اعم از گوشی موبایل و وسایل الکترونیکی کرده‌اند.
سرهنگ محمدرضا هاشمی‌فر، اظهار داشت: متهمان به جرم خود اعتراف کرده و به دادسرا معرفی شدند.
جانشین فرمانده انتظامی یزد توصیه کرد: افراد باید در فضای مجازی با هوشیاری بیتری فعالیت کرده و به سادگی فریب تبلیغات دروغین آن را نخوردند چرا که اکثر تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی برای جذب مخاطب و یا دامی برای رسیدن به اهداف شوم توسط کلاهبرداران است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان یزد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر یزد در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEGzGLxClrDga39YQQ
آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today