ایرنا/ رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ماهنشان گفت: ۷۰ راس گوسفند در اراضی روستای ساری آغل این شهرستان به دلیل ترس از حمله گرگ‌های گرسنه و دریده شدن از بالای صخره سقوط کرده و تلف شدند.

محرمعلی عزیزی، رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ماهنشان اظهار کرد: گوسفندان هنگام غروب در مسیر بازگشت به روستا بودند که مورد هجوم گرگ ها قرار گرفته و در حین فرار از بالای صخره به زیر افتاده و تلف شدند.
وی اظهار داشت: هرچند گله گوسفندان از سوی چوپانان و سگ‌های گله، مراقبت می شدند اما گرگ‌های به کمین نشسته در اقدامی غافلگیرانه به سمت دام‌ها هجوم برده و چند راس از آنها را دریده و تلف کردند.
عزیزی با اشاره به اینکه صاحب گله، تعداد چوپانان را در هنگام حمله گرگ ها، سه نفر و سگ های گله را نیز چهار یا پنج قلاده اعلام کرده است، افزود: پدر و پسر در خصوص تعداد گوسفندان تلف شده آمارهای ضد و نقیضی را ارایه می‌دهند اما بازرسان این اداره کل با حضور در محل وقوع حادثه، فقط لاشه ۷۰ راس دام را مشاهده کرده‌اند.
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ماهنشان گفت: صاحب دام های تلف شده، مدعی است که قریب ۱۵ راس از گوسفندان زخمی شده را نیز قبل از اینکه حرام شوند، ذبح کرده و به منزل انتقال داده اند.
عزیزی، ارزش تقریبی خسارات وارده به این دامدار را ۲ میلیارد ریال برآورد کرد و به دامداران و چوپانان توصیه کرد در حفاظت و مراقبت از دام های اهلی، دقت بیشتری داشته باشند تا به سهولت طعمه گرگ ها نشوند.
وی به صاحبان دام ها و چوپانان هشدار داد، چرای دام در مناطق صخره‌ای را تا قبل غروب خورشید، پایان بخشیده و برای گرفتار نشدن در کمین گرگ ها از منطقه دور شوند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان زنجان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر زنجان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKRJMt23Y-gW3YJTQ
آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today