فارس/ معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: نماز عید سعید فطر با حفظ فاصله اجتماعی و رعایت پروتکلهای بهداشتی مقابله با بیماری کرونا توسط نمازگزاران کردستانی در مساجد استان برگزار می شود.

حسین خوش اقبال معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان، اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی با همکاری بسیج و سپاه بیت المقدس کردستان بر نحوه برگزاری مراسم نماز عید فطر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مساجد کردستان نظارت می کنند.
وی افزود: استفاده از فضای باز مساجد برای برگزاری نماز عید فطر، رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک و دستکش و اقامه نماز در حداقل زمان ممکن از اقدامات پیش بینی شده است.
خوش اقبال ادامه داد: در این رابطه مقرر گردیده تا نمازگزاران در هنگام اقامه نماز از چادر، مهر و وسایل شخصی مورد نیاز استفاده کرده و از پخش هرگونه نذری و استفاده از سرویس های بهداشتی عمومی مساجد جلوگیری شود.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان تاکید کرد: برای رعایت دقیق این نکات اداره کل اوقاف و امور خیریه و مرکز بزرگ اسلامی دستورات لازم را به ائمه جماعات و اعضای هیأت امنای مساجد استان ابلاغ کرده اند.
وی خاطرنشان کرد: فرمانداران تابعه در راستای برگزاری برنامه‌های نماز عید فطر و گرامیداشت روز جهانی قدس اقدامات و هماهنگی های مورد نیاز را انجام خواهند داد.
خوش اقبال به برنامه های پیش بینی شده برای گرامیداشت روز جهانی قدس در استان اشاره و تصریح کرد: در اجرای تصمیمات ستاد ملی مدیریت کرونا راهپیمایی روز جهانی قدس هماهنگ با سراسر کشور در استان کردستان نیز برگزار نخواهد شد و فقط در همان روز جمعه رأس ساعت 12 ظهر مقام معظم رهبری از طریق رسانه ملی بیاناتی را برای مردم ابراز می کنند.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان ادامه داد: اقدامات تبلیغی محیطی، کاشت درخت زیتون در پارک آبیدر سنندج، اطلاع رسانی جهت گرامیداشت روز جهانی قدس از طریق شبکه شاد آموزش و پرورش برای دانش آموزان و خانواده‌های آنها پیش‌بینی شده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online