فارس/ رئیس اداره حفاظت محیط زیست بناب گفت: عاملان قطع غیر مجاز اشجار در منطقه حفاظت شده تالاب قره قشلاق شناسایی و تحویل مراجع قضایی شدند.

صیاد لطفی، رئیس اداره حفاظت محیط زیست بناب با اشاره به قطع اشجار در تالاب قره قشلاق بناب توسط افرادی سودجو، اظهار کرد: با توجه به اینکه افرادی ناشناس در هنگام شب خصوصاً بین ساعات دو الی پنج بامداد اقدام به قطع اشجار به‌ویژه درختان گز در تالاب قره قشلاق می‌کردند، از این رو موضوع در دستور کار یگان حفاظت این اداره قرار گرفت و با اجرای گشت‌های شبانه موفق شدند تعداد 6 نفر از این عاملان را در حین قطع و انتقال درختان در داخل تالاب شناسایی و دستگیر کنند و پرونده آنها برای رسیدگی به مراجع قضایی ارسال شده است.
وی افزود: جریمه ضرر و زیان قطع غیر مجاز هر اصله درخت گز در تالاب قره قشلاق 30 میلیون ریال است، از این رو عاملان قطع غیر مجاز اشجار در صورت تخلف مبلغ 30 میلیون ریال به ازای هر اصله درخت خواهند پرداخت.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست بناب تأکید کرد: از عموم جوامع محلی درخواست دارد در صورت مشاهده هرگونه قطع اشجار در منطقه حفاظت شده قره قشلاق مراتب را به‌صورت شبانه‌روزی با شماره تلفن 37744378 اطلاع‌رسانی کنند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان شرقی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان شرقی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEKyqyHIYXfblD-xfQ
آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today