پلیس فتا/ رئیس پلیس فتا استان قزوین از دستگیری اعضای باند اسکیمینگ‌کاران حرفه‌ای در پوشش فروش میوه با وانت پیکان، با نصب اسکیمر بر روی دستگاه پوز خبر داد.

سرهنگ دوم محمد فرهودی، رئیس پلیس فتا استان قزوین گفت: در پی ارجاع چندین فقره پرونده با موضوع برداشت غیرمجاز از حساب شهروندان از طریق کارت عابربانک آن‌ها، در حالی که مال‌باختگان مدعی بودند کارت بانکی آن‌ها نزد خودشان بوده، موضوع به صورت ویژه در دستورکار کارآگاهان پلیس فتا استان قرار گرفت.
وی افزود: در تحقیقات اولیه توسط ماموران مشخص شد کارت‌های بانکی مال‌باختگان توسط کلاهبرداران به وسیله دستگاه اسکیمر کپی‌برداری شده و از این طریق به وجوه آن‌ها دسترسی پیدا کرده‌اند.
رئیس پلیس فتا قزوین بیان داشت: ماموران در ادامه با بررسی‌های بیشتر متوجه شدند کلاهبرداران از طریق راه‌اندازی میوه‌فروشی سیار در کنار خیابان‌های شهر قزوین و دوره‌گردی با دریافت کارت‌های بانکی شهروندان اقدام به کپی‌برداری از کارت عابر و برای خرید اقدام کرده‌اند.
این مقام انتظامی ادامه داد: ماموران با تلاش شبانه‌روزی و انجام اقدامات پلیسی در نهایت موفق به شناسایی مخفیگاه متهمان در شهرستان رودبار شده و در یک عملیات غافلگیرانه، اعضا را دستگیر و به پلیس فتا منتقل کردند.
وی اظهار کرد: متهمین با توجه به مستندات دقیق ماموران مبنی بر تایید کلاهبرداری از طریق کپی کارت‌های بانکی شهروندان قزوینی، چاره‌ای جز اعتراف نیافته و به کپی 200 فقره کارت عابربانک از شهروندان اقرار کردند.
فرهودی گفت: با توجه به اینکه این باند کلاهبرداری در استان‌های مختلف اقدام به کپی‌برداری از کارت‌های بانکی شهروندان کرده‌اند، تلاش برای شناسایی سایر مال‌باختگان و کشف کلاهبرداری‌های بیشتر ادامه دارد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان قزوین را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر قزوین در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAERfLUt3xd_hCjJ9bw
آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today