باشگاه خبرنگاران/ فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی این استان گفت: ۱۴ حفار غیرمجاز در استان کهگیلویه و بویراحمد شناسایی و دستگیر شدند.

سرهنگ عبدالحسین محمدی، فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: امسال ۱۴ حفار غیرمجاز میراث فرهنگی در این استان شناسایی و دستگیر شدند.
وی با بیان اینکه امسال تعداد چهارحفاری غیر مجاز گزارش شد، افزود: به این منظور ۱۴ نفر شناسایی و دستگیر شدند و لوازمی از قبیل موتور برق، دو عدد فلزیاب و دیگر تجهیزات توقیف شد.
فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: عواملی همچون بیکاری و نبود کارخانه‌های صنعتی در این استان و از سوی دیگر حضور افراد سودجو از استان‌های همجوار برای یافتن عتیقه سبب شده روز به روز این تخلفات بیشتر شود.
محمدی گفت: ۴۰ نفر نیروی گشت یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد به طور شبانه روزی برای حفاظت از میراث استان در آمادگی کامل حضور دارند.
سه هزار و ۸۲۴ شی تاریخی شامل سکه، ظروف سفال و فلزی و مربوط به دوره‌های ایلامی، هخامنشی، اشکانی و ساسانی در استان کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today