باشگاه خبرنگاران/ رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سقز از توقیف عملیات تخریب اراضی ملی توسط بیل مکانیکی خبر داد.

سهراب احمدی رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سقز گفت: طی بازدیدی از روستای مولان آباد سقز، تخریب‌ها و تصرفات فراوان اراضی ملی مشاهده شد که مراتع زیادی توسط اهالی این روستا‌ها تخریب و تغییر کاربری داده شده است.
وی با بیان اینکه پیمانکار شرکت گاز با استفاده از بیل مکانیکی در تخریب اراضی ملی این روستا نقش مهمی داشته است، افزود: مراتب این امر، طی نامه‌ای به شرکت گاز سقز اعلام و پیمانکار خاطی به مراجع قضایی معرفی شد.
احمدی اضافه کرد: همچنین مقرر شد تا یگان حفاظت این اداره با مراجعه به روستای مولان آباد تخریب‌ها و تصرف‌ها را نقشه برداری، متخلفان را شناسایی و مراتب را به مراجع قضایی معرفی کند.
رییس اداره منابع طبیعی یادآور با اشاره به اینکه در روستا‌های همچون شیپانچو، مام سیف الدین، مزره، خاپوره ده، کیسلان، سید آباد گلتپه و چندین روستای دیگر متخلفان را شناسایی و عملیات تخریب اراضی ملی را متوقف شده‌اند، تاکید کرد: با متخلفانی که اراضی ملی را به هر نوعی تخریب می‌کنند برخورد قانونی می‌شود.
وی به نقش مهم دهیاران در حفاظت و حراست از اراضی ملی در روستا‌های شهرستان سقز اشاره کرد و گفت: دهیاران و همیاران طبیعت تخریب و شخم زدن مراتع را سریعا به یگان حفاظت اداره منابع طبیعی سقز گزارش دهند تا همه با هم از ادامه صدمه متخلفان به طبیعت و محیط زیست جلوگیری کنیم.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online